Hlavná stránka
EPAM - zdravie z prírody
Hľadáte prírodné prípravky, ktoré by boli účinné, bezpečné a cenovo dostupné?

Vyskúšajte EPAM!


Vyberte si podľa ochorenia alebo sa poraďte s nami.

Kupujte on-line v našom internetovom obchode!
Téma: Iné
Chrbtica
Karel Toth - 13.09.2012
Otázka:
Dobrý den, chcel by som Vás poprosit o výklad výsledku z MR. Intervertebrálna osteochondróza L2-S1. Plochá dorzálna protrúzia disku L2/3, krytá margin. osteofytmi, susp.anulárna fisura. Paramediálna / preforaminálna pravostranná protrúzia až extrúzia disku L4/5, výrazné signálové zmeny charakteru Modic I. dorzolaterálnych krycích plôch priľahlých stavcov vľavo. Sekundárna stenotizácia spin. kanála v L4/5 prominujúcim diskom, fazetovou artrózou a hypertrofiou ligg. flava. Plochá dorzálna protrúzia disku L5/S1 s anulárnou fisurou, diskrétny Modic II. laterálnych častí priľahlých krycích platničiek stavcov. Diskrétna fazetová artróza L2-S1 s miernou stenotizáciu neuroforamin. Chcel by som vedieť čo ma čaká? Či bude nutna operácia, alebo či sa to dá cvičeniami napraviť (odstrániť). Vopred ďakujem.
 
Odpoveď:
Dobrý deň. Určite stojí za to vyskúšať SM-systém. Máte 95%-nú šancu, že Vám pomôže. Ak do 3 mesiacov nenastane žiadne zlepšenie, operácii sa zrejme nevyhnete.
 
C chrbtica
katarina - 10.09.2012
Otázka:
dobry den chcela by som vas poprosit o prelozenie vysledku a co by malo dalej nasledovat. Os zachovana, vyrovnanejsie krcna lordoza s blokovym postavenim v segmentoch C5-C7. tela stavcou su zachovane. deformujuca spondylartroza v rtg obraze. pocinajuca osteochondroza C4-C5, C5-C6.
 
Odpoveď:
Dobrý deň. Odporúčam Vám prečítať si náš slovník a stránku venovanú SM-systému a platničkám. Pomôže Vám pravidelné cvičenie.
 
cvičenie v tehotenstve
Helena Nemečková - 05.08.2012
Otázka:
Dobrý deň, je možné prosím vás cvičiť SM systém od začiatku tehotenstva? Naučila som sa cviky v rehabilitačnom stredisku po liečbe zlomeniny stavca L1, teraz som v 1. trimestri a nie som si istá, či môžem naďalej cvičiť všetky cviky. Ďakujem za odpoveď!
 
Odpoveď:
Dobrý deň. SM-systém môžete cvičiť v celom období tehotenstva. Treba cvičiť pomalšie a s malou silou. Postupne s rastúcim bruškom sa zmenšuje aj rozsah pohybu pri niektorých cvikoch (D,E,F,G a pod.).
 
Otázka
19.07.2012
Otázka:
Dobry den chcem sa spyta co znamena diagnoza L5/S1-medialna protruzia disku s presahom 5 mm Dakujem
 
Odpoveď:
Vytlačená posledná platnička, 5 mm mimo okraj stavca.
 
otazka
rasto - 23.06.2012
Otázka:
prosim vas o vysvetlenie výsledkov z ct vyšetrenia a či je to nutné operovať ?záver: diskretny bulging diskon L4-5 s kompresiou koreňov L5 a S1 v spin. kanáli a extraforaminálnych úsekov nervov L4 a L5. klasifikácia : 1.st. - kontakt disku s koreňom, 2.st. - primy útlak bez dislokácie koreňa, 3.st.-priamy útlak s dislokácioukoreňa, 4. st. - primy útlak so stratou diferenciacie koreňa. ďakujem.
 
Odpoveď:
Dobrý deň. Nutnosť operácie Vám vždy posúdi Váš oštrujúci lekár - neurológ, príp. neurochirurg. Vždy pred operáciou by som volila špeciálne zameraný telocvik SM-systém. Ak Vám nepomôže do 3 mesiacov, operácii sa nevyhnete.
 
Otázka - Výsledok MR
Renáta - 25.05.2012
Otázka:
Dobrý deň, chcela by som Vás poprosiť o bližšie vysvetlenie výsledku MR : C chrbtica - napriamená C lordóza, spondylosis v iniciálnom štádiu - diskrétne anteriorne sklerotické hrebienky v segmente C 4/56/7, anular disc. bulging C4/5 a C6/7
 
Odpoveď:
Dobrý deň. Krivku krčnej chrbtice máte vyrovnanú (namiesto vyklenutia smerom dovnútra tela). Platničky sú podvýživené, začínajú degenerovať a na stavcoch sa začínajú tvoriť výrastky. Platničky C4/5 a C6/7 sú už vytlačené mimo telo stavca.
 
bolest
14.04.2012
Otázka:
dobry den chcem sa opitat co vlasne znamena mr l5-s1 osteochondroza disku v tomto segmente extruzia disku zobrazena modialna az pravostrana extruzia disku do 7x13x10 mm apxlmxcc a ako by sa to dalo liecit dakujem
 
Odpoveď:
Dobrý deň. Poslednú platničku v krížovej časti chrbtice máte povýživenú, vytlačenú stredopravo a prasknutú. V dôsledku podvýživy začína kostnatieť. Odporúčam Vám liečebný telocvik SM-systém a Epam 31.
 
Bolesť v lýtku
15.01.2012
Otázka:
Prosim vas, pri behu mam bolest v lytku, ale nie je to krcova bolest je to tlak ktory sa stupnuje az mam pocit ue mi ide roztrhnut lytko v lete to bolo prave a teraz zasa lave a bolest je taka ze musim prestat bezat a cca 4 - 5 dni ma lytko boli a neda sa nicrobit...mam pocit ze je to z chrbtice, co s tým? cvicim aj spinalne cvicenia ...sem tam mam pocit ze to zabera. dakujem za odpoved
 
Odpoveď:
Dobrý deň. Bez odborného vyšetrenia je veľmi ťažké povedať, o čo ide. Ak Vám pomáhajú spinálne cviky, je možné, že bolesti spôsobujú problémy v chrbtici. Odporúčam Vám absolvovať odborné vyšetrenie a určite SM-systém.
 
 Diagnóza
Viliam - 13.05.2011
Otázka:
Dobrý deň bol som na MR, no nerozumiem presne nálezu môjho vyšetrenia, mohli by ste mi to vysvetliť. Diskrétny edém v oblasti eminenti intercondylica a v oblasti tibiálneho úponu LCP, môže ísť o fokálny edém. v zadnom rohu MM hrubší intermediárny signál v.s. degeneratívne zmeny. V stredtnej tretine ligamentum patelae proprium v prednom okraji viac mediálne sa ľahko vyklenuje oválny hladký hyposignálny uzol v T1 i v T2 sekvenciách o priemere do 8mm, v.s. kalcifikát či cudzie teleso
 
Odpoveď:
Dobrý deň, Viliam. Vašu diagnózu Vám najlepšie vysvetlí Váš ošetrujúci lekár. Máte právo nechať si ju vysvetliť.
 
maria - 05.05.2011
Otázka:
dobry den prajem,chcela by som poradit,mam51r.mam problem,taky,ze pri sedeni tasko vstavam,mam bolesti v pravom stehne,bolest ide az do krizov,dnes mi lekar povedal,ze rengenove snimky ukazali,ze mam opotrebovani klb a ze mam schudnut ,ze to pomoze,mam90kg vyska161 nenariadil ziadnu liecbu a o 2 mesiace na kontrolu prosim poradte mi ,ci to cvicenim prejde,zijem v GB.dakujem
 
Odpoveď:
Dobrý deň, p. Mária. V každom prípade potrebujete pohyb na zvýšenie látkovej výmeny v okolí kostí a kĺbov. Vaše bolesti môžu súvisieť aj s krížovou časťou chrbtice, ale predpokladám, že Váš lekár ju vyšetril. Ak ide len o bedrový kĺb, veľmi pomôžu cvičenia na naťahovanie iliopsoasov. To sú svaly, ktoré "držia" bedrový kĺb spredu. Ich skrátenie spôsobuje preťažovanie týchto kĺbov pri pohybe. Rovnako Vám odporúčam masáž okolia kĺbov, aby ste ich prekrvili a pomohli lepšie vyživiť. Prajem skoré uzdravenie.