Hlavná stránka
EPAM - zdravie z prírody
Hľadáte prírodné prípravky, ktoré by boli účinné, bezpečné a cenovo dostupné?

Vyskúšajte EPAM!


Vyberte si podľa ochorenia alebo sa poraďte s nami.

Kupujte on-line v našom internetovom obchode!
Téma: Chrbtica - iné
chrbtica krcna
Otázka:
Dobry den, prosim vas je pre mna vhodna terapia sm.?Mag. rezonancia krcnej chrbite zo zaverom obraz diskopatii s herniami v urovni C4/5 C/5/6 C 6/7. nakolko som uz absolvovlala potrebne rehabilitacie masaze, ellektroliecba , cvicenia stav sa nezlepsuje. Mam 32 rokov,Dakujem.
 
Odpoveď:
Dobrý deň. SM-systém Vám určite odporúčam, najlepšie pod odborným vedením.
 
Th crbtica
Otázka:
dobry den,chcela by som vysvetlenie vysledku z MR.TH chrbtica Primerana hrudna kyfoza.Mierne esovita skolioza TH chrbtice s obrazom pravostranej miernej skoliozy v proximalnej častiTh chrbtice a oblasti C -Thprechodu,mierna sinistroskolioza v oblasti dolnej časti Th chrbtice.Znamky interverteb.osteochondrozy Th8/Th9.V urovni Th8/Th9 pritomna centralna až mierna paracentralna herniacia medzistavcovej platničky,ktora zasahuje 4,5mm do spinalneho kanala,sposobuje vyznamny utlak duralneho vaku a vyznamny tlak na prednu konturu miechy s obrazom drobnej lezie intramedularne pri ventralnom okraji miechy-myelopatia z utlakoveho syndromu,kde intramedularna lezia dosahuje 1,5x2,5mm v tra rovine(VDxLL)Spinalny kanal v urovni Th8/Th9 dosahuje širku 10,5mm zuženy.Dakujem za skoru odpoved,je potrebna operacia .
 
Odpoveď:
Dobrý deň. Pokiaľ Vám útlak miechy nespôobuje život ohrozujúce problémy, pred operáciou Vám určite odporúčam vyskúšať SM-systém.
 
Bolesti chrptice medzi L1a L2
Otázka:
Dobry den mam velke bolesti medzi stavcami L1 a L2.Lieki a inekcie mi nezaberaju a preto mam velki strach ci to nebude nieco vazne.Prosim poradte mi.Dakujem
 
Odpoveď:
Nechajte sa vyšetriť u odborného lekára.
 
Lumboischiadický syndróm problém
Otázka:
Dobrý deň prajem mám 19 rokov a potrebujem radu v pondelok som bol na MRI a zistili mi toto: Záver: Med. až paramed. pravostranná protrúzia disku L 4-5 , chondróza a preforaminálna ľavostranná protrúzia disku L5-S1, sek. stenóza spin. kanála Primárne hraničná šírka spin. kanála od L2 distálne. Kto má skúsenosť s tým alebo by vedel čo to znamená dajte mi vedieť ... ďakujem za skorú odpoveď napíšte mi na email Adokri11@gmail.com ďakujemm
 
Odpoveď:
Dobrý deň. Stredo až stredopravo vyklenutá predposledná platnička a ľavostranne posledná, zmenšený otvor pre priechod nervov z miechy medzi stavcami. Cvičte SM-systém, za 1-2 roky môžete byť úplne zdravý.
 
diagnoza
Otázka:
Dobry den, chcela by som Vas poprosit o blizsie vysvetlenie mojej diagnozy, vychadzajucej z CT vysetrenia: Medzistavcove priestory LS Zhotovebene nativne azialne CT skeny a MPR rekonstrukcie na oblast L 3-S1. Stavce bez posunu, spinalny kanal v PA rozmere primeranej velkosti. Stavce s preriednutou kostnou hmotou. Medzistavcovy priestor v seg. L 5/S 1 pritomne dorzolaterallne osteofyty redukujuce neuroborameny bilateralne. Segg. L a L 4/ bez vyklenutia disku a bez kompresie duralneho vaku. Seg. L 5/S 1 s paramedialne vpravo extruziou disku 6,8 mm intraspinalne, s kompresiou duralneho vaku a S 1 tesne v jeho odstupovej casti. V seg. L 5/S 1 pritomne dorzolateralne osteofyty redukujuce neuroforameny bilateralne. Zaver: Paramedialne vpravo extruzia disku v seg. L /S s komprimaciou duralneho vaku i S .dx. Osteoporoza. Intervertebralna spondyloza. Dakujem vopred. Hricova Maria
 
Odpoveď:
Máte prasknutú platničku a výrastky v oblasti L5/S1, osteoporózu a artritídu na medzist. kĺboch.
 
L5-S1
Otázka:
Dobrý deň. Chcem sa spýtať.Mám veľke bolesti. Chodila som aj na rehabilitácie a nič. Na RTG mi vyšli takéto výsledky: Intervartebrálny priestor L5-S1 zúžený so sklerózou príľahlých plošiek. Záver: Intervert. osteochondróza.Možte mi povedať o čo sa konkrétne jedna a čo je dobré na to...Ďakujem.
 
Odpoveď:
Dobrý deň. Máte podvýživenú a možno aj poškodenú poslednú platničku. Presnejšie je to vidieť na CT alebo MRI vyšetrení. Začnite cvičiť SM-systém, vyliečite sa.
 
chrbtica
Otázka:
Napriamena lordoza:Strbiny:L1/2:bez protruzie discu.l2/3:lateralne protruzie diskov so zuzenim LR-ov spinalny kanal v AP cca 11mm.L3/4:obdobne zmeny ako vyssie,L4/5:cirkularna protruzia discu a vak.fenomenom,so zuzenim LR a NF bilat,spinalny kanal v AP zuzeny na cca 8mm,L5/S1:cirkularna protruzia disku s vakuovym fenomenom,s dominanciou medialne,spondylogenne zuzenie laveho LR,spinalny kanal v AP zuzeny na cca 9-10mm.Schmorlove uzly stavcov L4 aL5.Potrebujem poradit co mam s chrbticou a mam bolesti az take ze neviem si uz obud ponozku normalne ale len v sede.A chcem sa opytat ci by som mal narok na ciastocny invalidny dochodok.Dakujem za odpoved.S pozdravom ostava Stefan Juhas
 
Odpoveď:
Máte poškodené platničky v driekovej chrbtici + jej krivku máte narovnanú. Potrebujete uvoľniť svaly, ktoré spôsobujú neustály tlak na platničky a nervy, napraviť držanie tela a vyživiť chrbticu. Bez cvičenia to nepôjde, takže začnite čím skôr. Najefektívnejší je SM-systém. O inv. dôchodku nič neviem.
 
vysvetliť prosím
Otázka:
Dnes mi robili ct a prosím o vysvetlenie : L4/5: difuzny bulging disku s ľahkým vytesnením oboch NF,FA bilat.L5/S1: mediálny až PM bulging disku s prevahou vľavo s vytesnením oboch NF viac vľavo,FA bilat.
 
Odpoveď:
Vytlačená platnička L4/5 a L5/S1 (táto je stredo až stredopravo) so zúženými priestormi, kadiaľ vychádzajú nervy z miechy + artróza na medzistavcových kĺboch.
 
CT výsledky chrbtice
Otázka:
Dobrý deň. Chcem sa opýtať či mi hrozí operácia alebo sa to dá liečiť ak CT výsledku sú :L3-L4: cirkulárna protrúza disku,laterálne recesy bilat. zúžené L4-L5 cirkulárna protrúza disku s naliehaním a tlakom na durálny vak-zasahovanie do spin.kanala 4,7 mim.,lateral. recesy bilat. zúžené L5-S1 ľavostranná foraminálna protrúzia disku, later.recesy ľahko zúžené V kostnom okne difúzna deformujúca spondylóza,osteoproduktívne zmeny facetových sjkĺbení L4/L5 so zasahovaním do spin.kanála max. 0,4 mm. Bolesti chrbtice mám už asi 7 rokov, výsledky CT sú z roku 2010. Bolesti sú stále, pred 2 rokmi vyžarovali do pravej nohy-problémy s chodením, t.č. sú bolesi už menej pri chôdzi, občas mravenčenie v pravej nohe a bolesti sú pri pohybe, pri otáčaní v noci a pod. Ak to mám v teple som zistila, že je troška lepšie. Musím ísť na operáciu či sa to dá liečiť špeciál. cvičením alebo medikan. ?
 
Odpoveď:
Dobrý deň. Neviem, čo ste pre Vaše uzdravenie robili od r. 2010, ale ak by ste už vtedy začali s cvičením SM-systém, dnes by ste boli zdravá. Takže Vám odporúčam začať hneď. Chrbtica sa Vám sama od seba nevylieči.
 
chrbitca
Otázka:
Dobrý deň, chcela by som Vás poprosiť o vysvetlenie diagnózy mojej maminy: Rtg snímky Th a L chrbtice: V AP proj. vidieť len celkom ľahkú esovitú skoliozu Th-L chrbtice a oj. drobné laterálne osteofyty na telách stavcov. Výška stavcov, ich štruktúra a pedikly v AP proj. bez dokazateľných zmien. V boč. proj. vidieť zvýraznenú Th kyfózu, spondylózu Th chrbtice a ľahkú osteochondrózu v interskapulárnej úrovni. Vidieť aj známky ľahkej kompresívnej fraktúry tela Th 12 (podľa AP snímly hlavne vľavo), krycej plochy tela Th 11 a hlavne Th 8. Výška ostatných tiel Th stavcov neporušená. V L úseku chrbtice vidieť vyrovnanú lordózu, intervert. osteochondrózu L5-Sl a známky ľahkej spondylózy L chrbtice. Tvar a výška tiel Th stavcov bez zmien. Záver: Deg. zmeny Th-L chrbtice (hlavne v Th úseku a L5-Sl). Kompresie krycích plôch stavcov Th 12, Th11 a hlavne Th 8- ak nebol v minulosti evidentný traumatický mechanizmus - potom ide vysoko susp. o pathol. kompresie pri základnej Dg. Tu prsníka. Dopor. scintigrafické vyšetrenie. Mamina prekonala rakovinu prsníka, v súčasnosti je liečená Tamoxifenom a popritom jej pichajú Zoladiex. Pri poslednej kontrole u onkológa jej zistili mierne zvýšené onkomarkery. Prosím Vás čo to môže znamenať?? Veľmi pekne ďakujem za odpoveď.
 
Odpoveď:
Dobrý deň. Zrejme sa Vás lekár pýtal, či Vaša mamička neprekonala nejaký úraz. Má totiž známky zlomenín stavcov v hrudnej oblasti. Ak žiaden úraz nebol, v dg sa píše, že ide zrejme o ťažkú degeneráciu v dôsledku prekonanej rakoviny. Odporúčam Vám cvičiť s mamičkou SM-systém. Je vhodný v každom veku i pri jej diagnóze.