Hlavná stránka
EPAM - zdravie z prírody
Hľadáte prírodné prípravky, ktoré by boli účinné, bezpečné a cenovo dostupné?

Vyskúšajte EPAM!


Vyberte si podľa ochorenia alebo sa poraďte s nami.

Kupujte on-line v našom internetovom obchode!
Téma: Chrbtica - iné
hernia-extruzia disku
Otázka:
Dobry den, v seg. L4/5 mam rozsiahlu herniu-extruziu disku, kt. dosahuje az do 12 mm. Prosim o radu, existuje niejake ine riesenie problemu ako operacia? Vdaka
 
Odpoveď:
Dobrý deň. Na 95% Vám môže pomôcť SM-systém.
 
LS chrbtica
Otázka:
Dobrý deň poprosím Vás o preklad a možnosť liečby: mám blokové postavenie až ľahkú kyfozu v segmente L2/3 - veľmi susp. discopathia L2/3. Môžte mi poradiť. Vopred ďakujem za odpoveď
 
Odpoveď:
Dobrý deň. Krivka v driekovej chrbtici má byť smerom do vnútra tela a Vám sa vykleňuje v oblasti 2.a 3. stavca naopak. Potrebujete napraviť držanie tela a rovnováhu vo svaloch. Vyskúšajte SM-systém.
 
magnetická rezonancia
Otázka:
Dobrý večer, prosím o vysvetlenie vyšetrenia z MR a liečbu mojej diagnózy. Mám 47 rokov a bolesti v krížovej oblasti. Sinistroskolióza lumbálnej chrbtice, osteoochondrózy diskov vo všetkých segm. s akcentáciou v priestore L5-S1+Modic III s cirk. protrúziou disku so sek. stenózou later. recesov a neuroforamin vľavo s útlakom intraforaminálnej časti m. koreňa L5 I.sin. a odstupovej časti m. koreňa S1 I. sin. Stavec L5 je pri diskopatii oproti S1 posunutý o 4-5 mm. Dorz. až cirk. protrúzia L4-5 so sek. zúžením later. recessov a neuroforamin bez významnej kompresie m. koreňov. Bulding L2-4. Spondylartróza. Spin. kanál nie je stenotizovaný, intradurálne štruktúry sú voľné. Záver: L sinistroskolióza, osteochondrózy a vyššie popis. protrúzie diskov v segm. L4-S1 so sek. zúžením neuroforamin a later. recesov so spomínaným vzťahom k m. koreňom, bulding L2-4, spondylartróza. Za odpoveď veľmi pekne ďakujem.
 
Odpoveď:
Dobrý deň, odporúčam Vám SM-systém.
 
pomôže mi cvičenie?
Otázka:
Dobrý deň. Mám 29 rokov a už cca 10 rokov mám problémy s chrbticou, ktoré sa mi rok čo rok zhoršujú. Mám za sebou absolvovanú ozónoterapiu, zatial bez výsledku. Chcela by som začať s cvičením, len neviem aké cviky by boli vhodné. Lekár mi odporúčal operáciu pri mojej diagnóze : Zachytený je úsek Th 12-S5. Ľahká Modic I degenerácia v segmente L4/5, inak je spongioza stavcov bez patolog. signálu. Incip. facetová artróza L4/5. Spinálny kanál primárne a neuroforameny sú v norme. Desikácia diskov L4-S1, so snížením ich signálu. L4/5 - plochá široká mediálna extrúzia disku / 6mm, v pravom laterálnom recese je ľahký kontakt disku s odstupom oboch spin. koreňov vL5. + kompresia durálneho vaku. t.č. denono tukový Si hornej krycej plôšky L5 / Modic II/. Spinál ny kanál sekundárne AP zúžený na 7mm. L5/S1 - plochá široká mediálna protrúzia disku, bez závažnej kompresie koreňov. Ďalej by som chcela poprosiť o vysvetlenie mojej diagnózy a spýtať sa, že či je šanca pri mojej diagnóze vyhnúť sa operácii. Chcem Vás poprosiť o radu.Veľmi pekne ďakujem.
 
Odpoveď:
Dobrý deň. Vyskúšajte SM-systém pod odborným vedením. Máte 95%-nú šancu, že sa operácii vyhnete.
 
Schmorlove uzly
Otázka:
Dobrý deň. Chcem vás poprosiť o vysvetlenie diagnozy Schmorlove uzly Th 8, 10, 11- susp. M. Scheuerman....poraďte mi nejake cviky alebo nieco okrem liekov co by na to pomohlo. Dakujem
 
Odpoveď:
Odporúčam Vám SM-systém.
 
gluteus medius
Otázka:
Dobry den, uz zhruba rok a pol mam problemy na svale gluteus medius, mam 25 rokov(176cm, 53kg) a z casu na cas, zhruba kazde dva mesiace sa v tejto oblasti objavi bolestiva hrcka o velkosti asi 2cm hlbsie pod kozou, ktora mi zneprijemnu zivot, zle sa mi sedi ci dokonca z tazkostami spi na pravom boku, kedze ta ztvrdnuta cast boli na dotyk, bola som uz u lekara aj neurologa no nic zavazne mi nenasli. na RTG nic nevideli.prosim vás co by to mohlo byt.Dakujem za radu.
 
Odpoveď:
Je mi ľúto, ale netuším.
 
coxi bilat
Otázka:
Prosim Vas o nasledovne vysvetlenie - Obojstranne minim. zuzenie proxim casti zhyb. strbin, ine zmeny nevidno. Je to popis z rontgenologickeho vysetrenia bedrovych klbov, dakujem
 
Odpoveď:
V kĺboch dochádza v dôsledku stenčovania chrupavky k zúženiu kĺbnych štrbín. Môže to byť prvé štádium artrózy. Potrebujete ponaťahovať svaly pred bedrovým kĺbom (iliopsoas), pravidelný pohyb v kĺboch a správnu výživu.
 
chrbtica
Otázka:
Dobrý deň, mám výsledky z MR-v tomto čase som sa cítila pomerne dobre-brala som lieky, avšak po ich vysadení asi do 4 týždňov mám veľké bolesti a zase sa k nim musím vrátiť. Čo robiť aby som bola opäť zdravá a lieky nepotrebovala. Tu je záver z MR: Chondróza diskov, bez výraznejšej HEDI, mierny bulging do 2mm difúzne. Zn. uncovert. artrózy s min. zúžením neuroforamin vpravo v C3-6 pri sinistrokonvexnej skolióze. Bez C myelopatie. V C5/6 disk zúženy, diskovaný, mediálne/paramediálne vľavo prominuje 2mm s miernym tlakom na durálny vak. MIn. zúženie pravého neuroforamina uncovert. artrózou...a ešte sú tu popísané ďalšie stavce, ale to je zhrnuté asi v závere. Bolesť mi prechádza i do celej pravej ruky i okolo ramena s predu i zo zadu a lakeť je veľmi bolestivý. Ďakujem za Váš čas a odpoveď. Verím že to nie je nič vážne ale trvá to už veľmi dlho asi trištvrte roka.
 
Odpoveď:
Dobrý deň. Potrebujete cvičiť - napraviť držanie tela, uvoľniť, natiahnuť a posilniť svaly, odstrániť tlak na platničky v krčnej chrbtici. Odporúčam Vám SM-systém.
 
výsledok MR
Otázka:
Dobrý den, chcel by som Vás poprosit o výklad výsledku z MR. Intervertebrálna osteochondróza L2-S1. Plochá dorzálna protrúzia disku L2/3, krytá margin. osteofytmi, susp.anulárna fisura. Paramediálna / preforaminálna pravostranná protrúzia až extrúzia disku L4/5, výrazné signálové zmeny charakteru Modic I. dorzolaterálnych krycích plôch priľahlých stavcov vľavo. Sekundárna stenotizácia spin. kanála v L4/5 prominujúcim diskom, fazetovou artrózou a hypertrofiou ligg. flava. Plochá dorzálna protrúzia disku L5/S1 s anulárnou fisurou, diskrétny Modic II. laterálnych častí priľahlých krycích platničiek stavcov. Diskrétna fazetová artróza L2-S1 s miernou stenotizáciu neuroforamin. Chcel by som vedieť čo ma čaká? Či bude nutna operácia, alebo či sa to dá cvičeniami napraviť (odstrániť). Vopred ďakujem.
 
Odpoveď:
Dobrý deň. Pred operáciou by som Vám odporúčala cvičenie SM-systém pod odborným vedením. Ak ani po troch mesiacoch pravidelného cvičenia nepocítite žiadnu úľavu, operácii sa nevyhnete.