Hlavná stránka
EPAM - zdravie z prírody
Hľadáte prírodné prípravky, ktoré by boli účinné, bezpečné a cenovo dostupné?

Vyskúšajte EPAM!


Vyberte si podľa ochorenia alebo sa poraďte s nami.

Kupujte on-line v našom internetovom obchode!
Téma: Chrbtica - iné
Bolesť chrbta
Otázka:
Dobrý deň chcela by som vás poprosiť o vysvetlenie výsledkov z Ct vyšetrenia-Lumbalizácia S1,Olistéza L5 I.st.Protrúzia L5/6.Stenoza SK vo výške L5/6.facetová artroza v segmente L5/6 vľavo st.III.Chcem sa spýtať aké by bolo vhodné riešenie,pretože bolesť v oblasti krížov je neustála a vystreľuje aj do klba a do nohy.Čo kúpele?
 
Odpoveď:
Dobrý deň, určite potrebuje denne cvičiť. Odporúčam Vám SM-systém. Kúpele podľa rozhodnutia lekára. Skĺznutý stavec L5 však budete liečiť dlhšie. Skúste nájsť odborníka na www.dornova-metoda.com, ktorý vie "vytiahnuť" zosunutý stavec pomocou baniek. Musíte však bezpodmienečne cielene cvičiť, inak sa Vám stavec aj po napravení zosunie po poškodenej platničke znovu.
 
otazka
Otázka:
Dobry den, mohli by ste mi prosim prelozit moj vysledok z magnetickej rezonancie a povedat ci moze byt ucinne cvicenie SM systemu na tieto problemy? Dakujem V SAG rovine zachytena LS chrbtica od L2 po S2. > Stavce su zachovanej vysky, bez loziskovych zmien, bez patologickeho > signalu. > Degenerativne zmeny v zmysle desikacie disku pozorovat v segmente L4-5, bez > zn. zuzenia iv. priestoru. > Spinalny kanal je primeranej sirky, korene cauda equina nie su zhrubnute. > L2/3,L3/4 a L5/S1: vo vsetkych segmentoch bez hernie disku, predny aj zadny > epiduralny priestor je volny, neuroforameny nezuzene, duralny vak a korene > bilat volne. > L4/5: lateralna intraforaminalna protruzia disku vlavoprom, inuje cca 3,5 > mm, so zuzenim neuroforamenu 1.sin. cca o polovicu oproti kontralateral. > strane, koreň. pošva L4 1.sin nie je rozsirena > > Zaver: lateralna intraforaminalna protruzia disku L4-5 1.sin
 
Odpoveď:
Určite Vám SM-systém odporúčam. Máte poškodenú (vyklenutú) jednu platničku.
 
OTAZKA
Otázka:
Vysledky z MR chrbtice:Napriamena krcna lordoza s blokovym postavenim stavcov C4 až C6.Bulding diskov C3-4 až C6-7 s redukovanim epiduralneho priestoru bez tlakovych prejavov na okolite neurostruktury.Mam polohove vertigo pri otacani pri vstavani ,liecim sa na neurologii uzivam lieky :rano a vecer URUTAL 24 mg po polovicke,na obed VINPOCETINE COVEX 5 mg jednu.Prosim o laicke vysvetlenie mojho vysledku z MR a aka bude dalsia liecba a ci aj liekmi dakujem.
 
Odpoveď:
Krčnú chrbticu máte napriamenú, čo vedie k preťaženiu. V dôsledku toho máte vytlačené už dve platničky. Odporúčam Vám SM-systém. Pri pravidelnom cvičení by ste čoskoro mohli byť bez liekov.
 
Koxy a chrbtica
Otázka:
Dobrý deň, mám 37 rokov a chcela by som sa spýtať čo môžem čakať od týchto diagnóz : Koxy - subchondrálnaskleroza na proximolater. úsekoch oboch acetabul s okrajovými hyperostozami. Zhybové štrbiny nezúžené. LSchrbtica - sacrum arcuatum, naznačená sinistrokonv.skolioza. Jemné oblúkovité vyklenutie hornej krycej platničky L3, L4 a dolnej L3 do tela stavca. Medzistavcové štrbiny nezúžené. Baastrupov fenomén L3/4 a L4/5
 
Odpoveď:
Ak nezačnete aktívne niečo robiť, tak Vás nič pozitívne nečaká. Potrebujete pravidelne, dennodenne cvičiť, najlepšie SM-systém.
 
Magnet.rez
Otázka:
Dobrý deň, veľmi by som vás poprosila o vysvetlenie mojej diagnózy z magnet.rez.a radu čo robiť,ako ďalej. MRI LS chrbtice : viacúrovňové diskovertebrálne degeneratívne zmeny - spondylartroza s osteoproduktívnymi zmenami na telách stavcov a intervertebrálnych zhyboch, osteochondroza diskov Th12-L1 a L3-4-5-S1. Viacpočetné Schmorlove uzly v oblasti Th-L prechodu. L4-5: Bulging disku bez útlaku nervových štruktúr. L5-S1: paramediálne až preforaminálne vpravo vľavo herniácia disku charakteru extrúzie s útlakom durálneho vaku a koreňa S1 1.dx.. Obojstranne zúžené neuroforaminá pri spondylartroze. Známky voľného sekvestra nepozorujeme. Ostatné neuroforamina sú voľné. Zmeny kostnej drene typu Modic I, II na telách stavcov L3, L4, L5, S1. Veľmi pekne ďakujem.
 
Odpoveď:
Dobrý deň. Máte poškodené platničky od spodnej časti hrudnej chrbtice cez celú driekovú. Jedna je prasknutá. Potrebujete SM-systém a sebadisciplínu pre pravidelné cvičenie.
 
zmeny C chrbtice
Otázka:
Dobrý deň Asi 2 roky mi šumí v ľavom uchu,pred 1rokom na MRI mi zistili,multietážové deg.zmeny C chrbtice,v náleze dominuje plochá dorzálná až cirkulárná protrúzia disku C5/6 do 4 mmm v teréne výrazne spin.kanála,bez zn.myelopatie,bilat.výrazne stenotizované neuroforamina.Neurochirurg mi odporúča výmenu disku C5/6.Ruky mi však netŕpnu,nemám bolesti,vyrušuje ma to šumenie. s pozdravom j.
 
Odpoveď:
Dobrý deň. Ja Vám výmenu platničky neodporúčam. Moji klienti s umelými platničkami trpia bolesťami 24 hodín denne dlhé roky. Cvičte Sm-systém, pri pravidelnom cvičení sa s veľkou pravdepodobnosťou vyliečite.
 
Nález MR LSchrbtice
Otázka:
VD - desikácia IVD L3/4/5 - chondróza diskov. Axiálna rovina: - segment L3/L4 - symetrická protrúzia IVD, neuroforameny sú bilaterálne bez strnózy, radixy sú bez kompresie. Spondylartróza bilat. , - segment L4/L5 - cirkulárna protrúzia IVD s minim. akcentráciou vyklenutia medio-paramediálne vľavo s fokálnou disrupciou fibrózneho anulu medio-paramediálne vľavo. Spondylartróza bilat., - segment L5/S1 - ciirkulárna protrúzia IVD asymetricky fokálna hernia IVD subartikulárne vpravo, báza hernie je 25 mm hĺbka je 7 mm, vytesnenie prového neuroforamenu + kompresia radixu L5 vpravo. Záver:Symetrická protrúzia IVD L3/4, Cirkulárna protrúzia IVD L4/5 s minim. akcentráciou vyklenutia medio-paramediálne vľavo s fokálnou disrupcíou fibrózneho anulu medio-paramediálne vľavo. Cirkulárna protrúzia IVD L5/S1 asymetricky fokálna hernia IVD subartikulárne vpravo - Vytesnenie pravého neuroforamenu vpravo - kompresia radixu L5.Prosím o vysvetlenie celkového nálezu. V krížovej oblasti mám neustále bolesti. Asi pre mesiacom som vybrala 5 infúzii a injekcii, ale nejaké zlepšenie nepozorujem. Mám sedavé zamestnanie, 2 x v týždni absolvujem kondičné cvičenie a nie pravidelne 1 x zumbu. Prosím tiež o doporučenie ďalšej liečby.Ďakujem, s pozdravom Oľga.
 
Odpoveď:
Dobrý deň. Posledné platničky máte poškodené. Určite Vám neodporúčam zumbu, ktorá Váš stav zhoršuje. Potrebujete špeciálne zameraný telocvik na odstránenie svalovej nerovnováhy, prílišného tlaku na stavce v krížoch, správne držanie tela a výživu platničiek. Lepšie ako SM-systém osobne nepoznám. Sedavé zamestnanie vám len prehlbuje svalovú disharmóniu a tlak na platničky v krížoch.
 
medialna protruzia discu
Otázka:
obry den ako sa prosim lieci medialna protruzia discu c5-6 a c6-7 dakuje pekne
 
Odpoveď:
Ja Vám odporúčam SM-systém.
 
osteochondroza
Otázka:
Dobrý deň, chcela by som sa opýtať či by ste mi laicky mohli vysvetliť ako vážne mám poškodenú chrbticu podľa MR vyšetrenia: V SAG rovine zobrazený skelet Th12-S2, trelá stavcov primeranej výšky a signálovej intenzity. v Konus medularis v úrovni L1-2.V seg.L5-S1 na krycích plochách tiel stavcov prítomné hypwerinrebtrívne signálové zmeny v T2w, T1w-zodpovedajúce osteochondróze Modic ll. V seg. L4-5 prítomná široká subligamentózna mediálna až 1.sin.paramediálna extrúzia disku s presahom tela stavca do 9mm s deformáciou a komprimácia duálneho vaku na AP rozmer don 6,5mm, s komprimáciou koreňa L51..sin. V seg. L2-3 dif. Bulging disku s presahom 2,5mm s deformáciou durálneho vaku, v neuztrálnej polohe bez zrejmej komprimácie nervových štruktúr. Neueroforameny parciálne zúžené. V seg.L3-4 široká dorzálna protrúzia disku s presahom do 4mm s deformáciou a kompfrimáciou durálne vaku na AP rozmer 10,5mm, s kontaktom na oba odstupujúce korene L5, neuroforameny voľné. Záver: multietážová diskopatia v rozsahu L2-3-4,4-5 s maximom zmien v seg.L4-5 kde extrúzia disku mediálne až paramediálne 1.sin s komprimáciou koreňa L5-popis vyššie Osteochondróza Modic ll L5-S1. Ďakujem
 
Odpoveď:
Dobrý deň. Máte poškodené viaceré platničky a sú aj dosť vytlačené. Z popisovaného neutláčajú korene nervov vážnejšie. Pravidelné cvičenie SM-systém Vám s veľkou pravdepodobnosťou pomôže. Výživu môžete doplniť Epamom 31.
 
bolesť chrbta
Otázka:
Dobry den,chcem Vas poprosit o radu na zaklade nalezu z MR. - segment L5/S1 chondroza disku,disrupcia fibrozneho anulu medioparamedialne vpravo,medioparamedialna protruzia IVD vpravo (sirka bazy 13mm,intraspinalna prominencia 4-5mm) v kontakte s duralnym vakom,neuroforameny stenotizovane,odstup. korene bez zn. kompresie,artroticke zmeny bilat. - degenerativne zmeny L chrbtice - chrondozia disku L5/S1,spondyloza a artroticke zmeny L3/S1 bilat. Je nutna operacia alebo su mozne aj riesenia cviceniami a medikamentami? Bolesti nie su stale. Dakujem.
 
Odpoveď:
Dobrý deň. Pri pravidelnom cvičení Vám môže pomôcť SM-systém. Odporúčam doplňujúcu liečbu prípravkami Epam (31, balzam, soľ do kúpeľa). Operácii by ste sa mohli takto vyhnúť.