Hlavná stránka
EPAM - zdravie z prírody
Hľadáte prírodné prípravky, ktoré by boli účinné, bezpečné a cenovo dostupné?

Vyskúšajte EPAM!


Vyberte si podľa ochorenia alebo sa poraďte s nami.

Kupujte on-line v našom internetovom obchode!
Téma: Chrbtica - iné
diagnoza
Otázka:
dobrý deň,prosím vás môžete mi preložiť do slovenčiny :) čo znamena moj vysledok z vyšetrenia:akcentovaná Th kyfoza.12.par rebier hypoplastický.napriamená L lordoza,plat L5 zužená.ojed.drobne osteofyty.berd.štrbiny užšie,hlavide bez zn.decentracie.spondylosis def.lumb.minima. Na vyšetrení som bola z toho dôvodu,že ma seklo v krížoch.bude nasledovať nejake dalšie liečenie?dakujem
 
Odpoveď:
V dôsledku zlého držania tela máte deformovanú krivku chrbtice. Nadmerné zaťažovanie vedie k tvorbe výrastkov. Odporúčam Vám SM-systém.
 
Artróza
Otázka:
Dobrý deň, chcela by som sa Vás spýtať ako ste sa zbavila artrózy ako ste spomínali v jednej odpovedi . Čo Vám najviac pomohlo. Borím sa s podobným problémom spolu so spondylolistézou. Ďakujem za odpoveď
 
Odpoveď:
Dobrý deň. Artróza vzniká v dôsledku nadmerného zaťažovania kĺbov. Pri liečbe treba odstrániť toto zaťažovanie nastolením harmónie svalov a správneho držania tela a zároveň dodať do postihnutého kĺbu výživu.
 
Vysvetlenie MR vyšetrenia a poradenie
Otázka:
Dobrý deň prosím Vás o vysvetlenie záveru vyšetrenie neurochirurgom z MR a rontg.snímok. Degener.zmeny LS chrbtice , listéza stavca L4 I.stupňa - pravdepodobne degenratívna, subtotálna stenóza spinálneho kanála v úrovni medzistavcového priestoru L3-4, s impresiou durálneho vaku a cauda equina. Ľavostranna paramediálna hernia disku L4-5. Stav po m. Scheuermann, ľahké sekundárne stenózy spinálneho kanála na distálnom úseku chrbtice. Lekár mi navrhol operáciu chrbtice výmenu platničky a zošrobovanie stavcov, čo mi pripadalo veľký invazívny zásah do organizmu, hcem podotknúť, že som diabetička I. typu a dúfam, že cvčenie SM -systému by mohlo zmeniť moju situáciu k lepšiemu a vyhnúť sa operácii. Ďakujem Vám za skorú odpoveď.
 
Odpoveď:
Dobrý deň. Na Vašom mieste by som si spomínaný operačný zákrok urobiť nenechala. Klienti s umelými platničkami sa majú väčšinou ešte horšie ako pred výmenou a častokrát trpia bolesťami 24 hodín denne. Určite Vám odporúčam SM-systém pod odborným vedením. Môže to trvať 1-2 roky, kým sa dáte do poriadku, ale z môjho pohľadu je to lepšie ako operácia.
 
info
Otázka:
Dobrý den chcel by som sa informovať či potenie a vnutorná triaška spôsobuje hrudná chrbtica ,, chodil som na procedúry .. na 4 roky som mal pokoj a teraz zase sa to nejako vrátilo . pichanie na hrudy,tlak na chrbte mám 32 r venujem sa 5 rokou fitness dakujem
 
Odpoveď:
To naozaj neviem posúdiť. Nechajte sa vyšetriť u obvodného lekára a ortopéda.
 
info
Otázka:
dobrý den chcel by som sa spýtat mám bolest v hrudníky bolest vyžaruje docelého chrbta potím sa a mám takú vnutornú triašku .. mozem to mat bloknuté? alebo potuhnuté svalstvo?? dakujem čo mi odporúčate
 
Odpoveď:
Dobrý deň. Navštívte čím skôr svojho obvodného lekára a nechajte sa odborne vyšetriť.
 
Zlomenina
Otázka:
Dobré rano ,mám na Vás pár otazok:mal som zlomene Th 11 a Th 12 klinová deformacia mam bolesti driekovej časti bolí ma aj zadok a triesla hlavne ľavé,chodievam do kupelov .Chcem Vás poprosiť a radu ako mám chraniť chrbticu a ako sa liečiť,chodil som na masaže klasicke ale žiadne vysledky som nevidel kupele pomahaju ,tepla voda aj teplo mi robieva dobre.Ďakujem a prajem peknu nedelu.
 
Odpoveď:
Dobrý deň. Potrebujete navrátiť svalom rovnováhu a telu správne držanie, aby nedochádzalo k preťažovaniu chrbtice. Odporúčam Vám SM-systém.
 
výrastky a zablokovanie
Otázka:
Dobrý deň, chcela by som sa informovať.Dnes som volala k neurologičke kvôli rontgenu chrbtice, diagnóza je zablokovanie chrbtice a výrastky. Spýtala som sa jej čo teraz, povedala že mám cvičiť, doužívať lieky čo mi dala a ak sa to zhorší mám prísť. Lenže ja som žiadne konkrétne cviky na internete nenašla, preto vás prosím o radu ako mám teraz postupovať a cvičiť.Ďakujem.
 
Odpoveď:
Dobrý deň. Nájdite si odborného cvičiteľa SM-systému. Pod jeho vedením sa naučíte potrebné cviky, ktoré budete doma cvičiť.
 
Ischias
Otázka:
Dobra den, mam 35 rokov a fyzicky tazko pracujem 10 rokov. Posledne 2 mesiace ma velmi bolela prava noha, tak som zasla k lekarovi a ten ma poslal na neurologiu. Uzivala som Mydocalm a Aulin ale bez efetku, teraz mam injekcie Movalis a tabletky Katadolon. Neurologicka mi povedala ze je to ischias. Dnes som bola na RTG s výsledkom LS: osovo bez výraznejsej deviacie s miernou rotaciou tiel stavcov, napriamena lumbalna lordoza, tela stavcov v strednej a dist. tretine L-segmentu zakoncene drobnymi ventr. - bocnymi osteofytami, medzistavcove priestory zachovane, znizenie medzistavcovych priestorov L4-5,L5-S1 dorzalne so sklerotizaciou subchondralnej kosti a drobnymi ventr.-bocnymi osteofytami. Zaver: Spondylosis dif. deff. L segmentu I-st. Antalgicke postavenie L segmentu Diskopathia L4-5,L5-S1 Prosím o laicke vysvetlenie RTG nalezu a ako by sa dal moj problem vyriesit, odporucili mi aj Ozonovu terapiu. Dakujem za odpoved. Magda.
 
Odpoveď:
Dobrý deň, Magda. Krížovú časť chrbtice máte vyrovnanú namiesto prirodzenej krivky smerom dovnútra tela. Na stavcoch máte výrastky, čo je následkom dlhodobého preťažovania chrbtice. Môžete mať aj poškodené platničky, čo ale z RTG nie je jednoznačné. Odporúčam Vám SM-systém, ktorý Vám urobí poriadok vo svaloch, naučí Vás správnemu držaniu tela, odstráni záťaž chrbtice a poskytne jej výživu. Pri pravidelnom cvičení sa Váš stav zlepší, z dlhodobého hľadiska aj vylieči. Závisí to na Vašej sebadisciplíne.
 
CT-vysetrenie medzistav.priestorov
Otázka:
Dobry den,mam 28rokov a uz dlsie pocitujem bolest v pravej nohe.Bol som na CT vysetreni a bol by som rad ak by ste mi vysvetlili diagnozu,lebo lekar hovori ze to nic nieje. Zaver CT:Mierny bulging diskov L4-L5 a L5-S1 s kompresiou korenov L5-S1 v spin.kanali (1.-2.st.) a extraforaminalnych usekov nervov L4 a L5.Klasifikacia:1,st-kontakt disku s korenom ,2st.-riamy utlak bez dislokacie korena,3.st-priamy utlak s dislokaciou korena,4.st-priamy utlak so stratou diferenciacie korena. Vopred velmi pekne dakujem za odpoved
 
Odpoveď:
Dobrý deň. Máte poškodené platničky, zrejme v dôsledku dlhodobého tlaku stuhnutých svalov. Tie utláčajú korene nervov, vychádzajúcich z miechy. Odporúčam Vám SM-systém, aby sa stav nezhoršoval. Pri pravidelnom cvičení budete cca do roka zdravý.
 
chrbtica
Otázka:
Dobrý deň...CHcel by som poprosiť o radu..Mal som bolesti na pravej strane chrbta v bedrovej oblasti, ktore však pominuly a prešlo mi to do bedroveho klbu a ťaha sa to po celej pravej nohe...Podstupil som nejaku rehabilitaciu, ale zlepšenie len mierne..Najlepšie je to cez deň,keď som v pohybe to citim len sem tam pri zlych pohyboch,ale cez noc mi do klbu prijde neznesitelna bolesť..Nad ranom to prejde a až potom možem zasoať..Bude to vysunuta platnička, alebo može isť o niečo ine..Prosim o radu, prípadne čo by mi opomohlo,lebo na MR ešte len čakám a RTG mi nič neukazalo.Ďakujem pekne a prajem príjemný deň
 
Odpoveď:
Dobrý deň. Zrejme máte utláčaný nerv - poškodenou platničkou alebo výrastkom. Potrebujete špeciálny telocvik. Odporúčam SM-systém.