Hlavná stránka
EPAM - zdravie z prírody
Hľadáte prírodné prípravky, ktoré by boli účinné, bezpečné a cenovo dostupné?

Vyskúšajte EPAM!


Vyberte si podľa ochorenia alebo sa poraďte s nami.

Kupujte on-line v našom internetovom obchode!
Téma: Chrbtica - skolióza
skolioza
Otázka:
Dobrý den, mohli by ste mi vysvetliť môj nález? Píše sa tm : jedna sa o dx skoliozu v dolnej časti Th, sin skolioza so suhlasnou rot. tiel stavcov v L oblasti, 15 st. podla Cobba.....čo pod tým mám chápať?, začala som cvičiť sm system len neevim či mam na obe strany cvičiť rovnako alebo mam viac cvičiť na jednej strane, ked sa tam piše že v L oblasti, čo chapem ako v lavo...čiže mam cvičiť viac na pravu stranu? Ďakujem....
 
Odpoveď:
L oblasť znamená lumbálna, čiže drieková, nie vľavo. Skúste si pozrieť zloženie chrbtice, lepšie porozumiete svojej diagnóze. Sm-systém sa cvičí na obe strany rovnako, ale jeden cvik sa upravuje presne podľa zakrivenia chrbtice. Treba sa učiť cvičiť pod odborným vedením. Tak máte zabezpečenú správnosť cvičenia.
 
rada
Otázka:
diagnoza Skelet C chrbtice Napriamená lordóza. Blokové postavenie C6-Th1. Uncovertebrálna spondylóza C4-7. pokročilá deformačná spondylartróza a masívnými ventrálnými osteofytmi na C 4-7. Kalcifikáty v makkých častiach C3-6 vľavo. Skelet Th chrbtice naznačená esovitá skolióza, difúzna deformačná spondylóza s až zobákovitými osteofytmi - laterálnymi v dolnej polovici Th chrbtice vpravo a ventrálnymi v strednej tretine Th chrbtice - tu premostujúce a výrazne prominujúce ventrálne. Kyfóza primeraná. kontúry stavcov ostré. Pedikle dobre zretelné.
 
Odpoveď:
Na všetko Vám môže pomôcť SM-systém. Liečbu môžete podporiť prípravkami Epam.
 
čo doporučujete
Otázka:
Mám takýto nález, C napriamená krčná lordoza, blokované postavenie C4-6, spondylogénna deformácia, dorzálny posun C5 o 2 mm, osteochondroza C5,6 , Processus megatransversus C7 bilat, unkrartróza TTh- sinistrokonvexná skolioza, spondylog.deformácia, schmorlove uzly v dolných kryc.platničkách Th11,12 Okrem liekov čo doporučujete?
 
Odpoveď:
Dobrý deň. Odporúčam Vám určite SM-systém. Môžete vyskúšať aj prípravky Epam (E31 kvapky, tobolky a balzam na chrbticu a kĺby).
 
diagnoza?
Otázka:
dobrý den, chcem sa informovať mám chrbtica s miernou s skoliozou PVS, Sin skolioza v L úseku s asymetriou PVS. Cervicalgia et brachialgia. Lumbalgia statice. Arthraligia ARC bilat. bolí ma pod pravou lopatkou až dolu do krížou a bočný sval.. Možte mi prosím povedať akú mám diagnozu? chodím na cvičenie LTV a parfaín, elektricka mazážže, dakujem
 
Odpoveď:
Dobrý deň. Máte skoliózu a nerovnováhu vo svaloch (zrejme v dôsledku nesprávneho držania tela), čo spôsobuje bolesti. Cvičte SM-systém pod odborným vedením.
 
Rada
Otázka:
Dobrý deň,už raz som vám písala otázku na ktorú som žiaľ doteraz od vás nedostala odpoveď.Tak sa vás ešte raz chcem opýtať,mojej dcérke v 3 mesiacoch diagnostikovali kongenitálnu kyfoskoliozu na podklade hemivertebra Th10,že čo to laicky znamená a či je nutná operácia,pretože nám lekári povedali,že sa oprovať musí,ale až medzi 2-3 rokom dieťatka,malá má teraz ešte len rok. Či by sa to nedalo nejako vyliečiť tým SM-systémom.Vopred ďakujem za vašu odpoveď.
 
Odpoveď:
Dobrý deň. Odpoveď som Vám už písala - vývinová vada sa cvičením odstrániť nedá. SM-systém je vhodný pre deti od 5 rokov, takže Vaša dcérka je ešte veľmi malá. Cvičenie u ľudí s rovnakou diagnózou v neskoršom veku pomáha odstrániť bolesti, ale chrbticu "neopravíte". Operáciu musíte zvážiť sami podľa odporúčaní (najlepšie viacerých) lekárov.
 
nález RTG
Otázka:
Dobrý deň Chcela by som sa prosím spýtať, čo vlastne pre mňa znamená nasledovný nález z RTG LS chrbtice: „-napriamená L lordóza -sinistrokonvexná skoiloza -stavce bez numerickej variácie -osteochondróza L2-L3, L5-S1 – s vákuovým fenoménom -klinovitá deformácia tela stavca L1 -ventral. Spondylóza Th12-L3, L5,S1, later. Spondylofyty L2, L3 -Baastrup fenomén L2-S1“ Vybrala som už kopec infúzií, injekcií, tabletiek a mám predpísané ďalšie ale stav sa nezlepšuje. Mám 46 rokov a sedavé zamestnanie. Ďakujem za pomoc.
 
Odpoveď:
Dobrý deň. Máte ťažko poškodenú driekovú chrbticu. Pri sedavom zamestnaní ju zaťažujete ešte viac. Potrebujete pravidelné dennodenné cvičenie. Liečebný telocvik SM-systém je podľa mojich skúseností najúčinnejší.
 
Hrudník
Otázka:
Dobrý deň. Mám 17 rokov. Pred dvoma rokmi mi diagnostikovali skoliozu veľmi mierneho charakteru. Doktor ma poslal na rehabilitačné cvičenia kde ma niečo naučili. Moja skolióza nie je veľmi viditeľná na lopatkách a zozadu. Trápi ma však hrudník- pravá časť hrudného koša dosť viditeľne vyčnieva. Celý hrudník mám akosi "vystrčený" a je to veľmi nepekné. Navyše som veľmi chudý a je to o to viac vidieť. Chcel by som sa opýtať, či SM systém lieči aj takéto doprovodné poruchy. Taktiež som si kúpil vyrovnávací pás, kt. úplne napráva moje chybné držanie tela. Nie je to problém pri SM cvičeniach? Taktiež by som chcel vedieť, či popri tomto cvičení môžem športovať- plávanie, beh, posilovanie. Zatiaľ som všade od doktoroch a an internete počul iba skeptické konštatovanie, že čakám na zázrak ak sa chcem úplne vyliečiť a som z toho dosť znechutený.
 
Odpoveď:
Dobrý deň. SM-systém Vám pri pravidelnom cvičení zrovná držanie tela, odstráni svalovú disbalanciu a navráti správne postavenie kostry. Ak cvičíte pod odborným dohľadom, cvičiteľ alebo terapeut Vám nastaví cviky tak, aby Vám vyrovnávali aj "doprovodné poruchy". Popri SM-systéme môžete športovať, pokiaľ máte už správne držanie tela. Plávať sa odporúča vo vyrovnanej polohe (splývanie, kraul, znak). Posilňovanie veľmi vhodné nie je, pokiaľ sa neporadíte s odborníkom na SM-systém.
 
chrbtica
Otázka:
Dobrý den ,chcela by som Vás poprosiť dnes som bola na MR mam 30rokov a už som po operácii L5-S1 a teraz mam napísané plošná protrúzia medzistavcovej platničky C4-5 paramedialne vpravo,prosím Vás o vysvetlenie. Dakujem velmi pekne
 
Odpoveď:
Máte vytlačenú krčnú platničku C4/5.
 
nalez
Otázka:
Dobry den, mam 20 rokov, skolioza mi bola zistena v 15 rokoch, mam pocit ze sa to zhorsilo odvtedy. Vedeli by ste mi prosim Vas povedat, co znamena: skolioza Th/L, l.sin.paravert. val Th/L prechodu a L chrbtice, asymetria taile, dynamika plna. Je to velmi vazne? co sa da robit? Dakujem za odpoved
 
Odpoveď:
Dobrý deň. Váš stav z popisovaného vážny nie je. Ak však nebudete pravidelne cvičiť, bude sa zhoršovať a nevyhnete sa ani degenerácii chrbtice. Odporúčam Vám SM-systém.
 
Skolioza (Schmorlov uzol) + bolest kolena
Otázka:
Prosim o radu. Rozpisem to tu postupne lebo s toho listka od lekara som magor :) Po rengene : LSchrbtica: Esovita skolioza. napriamena kyfoza, neostry, vyhlodany dolny okraj tela stavca Th 7 (Schmorlov uzol). Incip. deform. spondyl. zmeny v strednej a dolnej casti Th chrbtice Moj nalez resp. zaver po vysetreni je: Algicky vertebrogenny syndrom v LS, Th/L skolioza, slabsia svalova stabilizacna funkcia M54.5 Gonalgia vlavo, hyperextenzia, entesopatia v oblasti m. quadricipitis fem. Riesili mi aj koleno takze s toho zaveru nieco asi patri k tomu :) Mam 24r
 
Odpoveď:
Dobrý deň. Máte svalovú nerovnováhu, skoliózu, bolesti chrbtice a kolena. Odporúčam špeciálne zameraný telocvik, najlepšie SM-systém.