Hlavná stránka
EPAM - zdravie z prírody
Hľadáte prírodné prípravky, ktoré by boli účinné, bezpečné a cenovo dostupné?

Vyskúšajte EPAM!


Vyberte si podľa ochorenia alebo sa poraďte s nami.

Kupujte on-line v našom internetovom obchode!
Téma: Chrbtica - skolióza
skolioza
Otázka:
dobry den,dcera ma od 11 rokov skoliozu,stale sa to zhorsovalo,momentalne ma 16 rokov a krivku 40 stupnov,uz 2 roky rovnako.Co sa tyka liecby,je na korzetoterapii,ma nocny korzet,nosi celu noc a denny,ten len 3 hodiny denne. cvici denne,cviky co ju naucili na lieceni v Kovacovej,pol hodinova zostava,plava.Chodime na kontroly k primarovi Hudecovi,aj na liecenie chodi do Kovacovej.chcem sa vas opytat,co by som mohla pre nu sete urobit?da sa jej nejako pomoct,alebo sa to uz nezlepsi?
 
Odpoveď:
Dobrý deň. Skolióza vzniká v dôsledku poruchy svalovej rovnováhy pri nesprávnom držaní tela. Pod korzetom Vašej dcére svaly ešte viac zlenivejú. Takže, keď ho odloží, nebude mať dostatočne pevný svalový korzet, ktorý by jej kostru držal. To, čo Vaša dcére prioritne potrebuje, je liečebný telocvik, ktorý bude zameraný presne na tie svalové skupiny, ktoré potrebuje ona precvičiť (či už uvoľniť, natiahnuť alebo posilniť). Na to je najvhodnejší SM-systém. Takže Vám odporúčam nájsť vhodného terapeuta alebo cvičiteľa a každý deň cvičiť. O pol roka sa pri dodržiavaní cvičebného režimu budete tešiť z krásnej chrbtice.
 
Dobrý deň
Otázka:
Myslite, že sa dá v 23 rokoch chrbtica narovnat?? ja myslim, že už nie už to bude len horšie a horšie :(
 
Odpoveď:
Dobrý deň, chrbtica sa dá narovnať bez ohľadu na vek. Lekári síce zvyknú hovoriť niečo iné, ale ja som si napr. zrovnala skoliózu v 37 rokoch. Všetko sa dá dosiahnuť, ak človek naozaj chce :-)
 
Dobrý deň
Otázka:
mám 23 rokov a zistili mi na RTG sin skoliozu chrbtice, ktorá prechádza v úseku C3-C6 v kyfozu, lordóza zrušená, doteraz problémy z chrbticou nemám.Rozhodla som sa navštíviť ortópeda ten mi stanovil diagnózu:chrbtica v osi bez vybočenia, dynamika bez obmedzenia, prejavy hypermobilneho syndromu, pohmat. bol. v obl. trapezu v ľavo i paravert svalstva v oblasti v v Th úseku v vľavo, rozhodla som sa predpísať si rehabilitáciu a tam mi zasa stanovili diagnozu: ramená lopatky, v rovnakej výške, lumbalna lordoza, predklon obterm., zaklon obm. term, uklony vľ obm. term vpr. v norme... chcela by som sa informovať čo to vlastne znamená, či budem mať v budúcnosti veľké problémy s chrbticou? či ešte vyhľadať nejakeho odborníka? strašne sa bojim. ďakujem
 
Odpoveď:
Dobrý deň, Vaša diagnóza nie je zriedkavá. Už počas školskej dochádzky prichádza k deformáciám chrbtice v dôsledku nesprávneho držania tela. Ak si nedáte do poriadku svaly a chrbticu cvičením, o pár rokov môžu prísť bolesti a následne aj degenerácie platničiek a stavcov. Najlepším cvičením na Vašu diagnózu je SM-systém. Pri každodennom cvičení budete mať cca o 6 mesiacov znovu kostru v poriadku.