Hlavná stránka
EPAM - zdravie z prírody
Hľadáte prírodné prípravky, ktoré by boli účinné, bezpečné a cenovo dostupné?

Vyskúšajte EPAM!


Vyberte si podľa ochorenia alebo sa poraďte s nami.

Kupujte on-line v našom internetovom obchode!
Téma: Iné
Chrbtica
Otázka:
Dobrý den, chcel by som Vás poprosit o výklad výsledku z MR. Intervertebrálna osteochondróza L2-S1. Plochá dorzálna protrúzia disku L2/3, krytá margin. osteofytmi, susp.anulárna fisura. Paramediálna / preforaminálna pravostranná protrúzia až extrúzia disku L4/5, výrazné signálové zmeny charakteru Modic I. dorzolaterálnych krycích plôch priľahlých stavcov vľavo. Sekundárna stenotizácia spin. kanála v L4/5 prominujúcim diskom, fazetovou artrózou a hypertrofiou ligg. flava. Plochá dorzálna protrúzia disku L5/S1 s anulárnou fisurou, diskrétny Modic II. laterálnych častí priľahlých krycích platničiek stavcov. Diskrétna fazetová artróza L2-S1 s miernou stenotizáciu neuroforamin. Chcel by som vedieť čo ma čaká? Či bude nutna operácia, alebo či sa to dá cvičeniami napraviť (odstrániť). Vopred ďakujem.
 
Odpoveď:
Dobrý deň. Určite stojí za to vyskúšať SM-systém. Máte 95%-nú šancu, že Vám pomôže. Ak do 3 mesiacov nenastane žiadne zlepšenie, operácii sa zrejme nevyhnete.
 
C chrbtica
Otázka:
dobry den chcela by som vas poprosit o prelozenie vysledku a co by malo dalej nasledovat. Os zachovana, vyrovnanejsie krcna lordoza s blokovym postavenim v segmentoch C5-C7. tela stavcou su zachovane. deformujuca spondylartroza v rtg obraze. pocinajuca osteochondroza C4-C5, C5-C6.
 
Odpoveď:
Dobrý deň. Odporúčam Vám prečítať si náš slovník a stránku venovanú SM-systému a platničkám. Pomôže Vám pravidelné cvičenie.
 
cvičenie v tehotenstve
Otázka:
Dobrý deň, je možné prosím vás cvičiť SM systém od začiatku tehotenstva? Naučila som sa cviky v rehabilitačnom stredisku po liečbe zlomeniny stavca L1, teraz som v 1. trimestri a nie som si istá, či môžem naďalej cvičiť všetky cviky. Ďakujem za odpoveď!
 
Odpoveď:
Dobrý deň. SM-systém môžete cvičiť v celom období tehotenstva. Treba cvičiť pomalšie a s malou silou. Postupne s rastúcim bruškom sa zmenšuje aj rozsah pohybu pri niektorých cvikoch (D,E,F,G a pod.).
 
Otázka
Otázka:
Dobry den chcem sa spyta co znamena diagnoza L5/S1-medialna protruzia disku s presahom 5 mm Dakujem
 
Odpoveď:
Vytlačená posledná platnička, 5 mm mimo okraj stavca.
 
otazka
Otázka:
prosim vas o vysvetlenie výsledkov z ct vyšetrenia a či je to nutné operovať ?záver: diskretny bulging diskon L4-5 s kompresiou koreňov L5 a S1 v spin. kanáli a extraforaminálnych úsekov nervov L4 a L5. klasifikácia : 1.st. - kontakt disku s koreňom, 2.st. - primy útlak bez dislokácie koreňa, 3.st.-priamy útlak s dislokácioukoreňa, 4. st. - primy útlak so stratou diferenciacie koreňa. ďakujem.
 
Odpoveď:
Dobrý deň. Nutnosť operácie Vám vždy posúdi Váš oštrujúci lekár - neurológ, príp. neurochirurg. Vždy pred operáciou by som volila špeciálne zameraný telocvik SM-systém. Ak Vám nepomôže do 3 mesiacov, operácii sa nevyhnete.
 
Otázka - Výsledok MR
Otázka:
Dobrý deň, chcela by som Vás poprosiť o bližšie vysvetlenie výsledku MR : C chrbtica - napriamená C lordóza, spondylosis v iniciálnom štádiu - diskrétne anteriorne sklerotické hrebienky v segmente C 4/56/7, anular disc. bulging C4/5 a C6/7
 
Odpoveď:
Dobrý deň. Krivku krčnej chrbtice máte vyrovnanú (namiesto vyklenutia smerom dovnútra tela). Platničky sú podvýživené, začínajú degenerovať a na stavcoch sa začínajú tvoriť výrastky. Platničky C4/5 a C6/7 sú už vytlačené mimo telo stavca.
 
bolest
Otázka:
dobry den chcem sa opitat co vlasne znamena mr l5-s1 osteochondroza disku v tomto segmente extruzia disku zobrazena modialna az pravostrana extruzia disku do 7x13x10 mm apxlmxcc a ako by sa to dalo liecit dakujem
 
Odpoveď:
Dobrý deň. Poslednú platničku v krížovej časti chrbtice máte povýživenú, vytlačenú stredopravo a prasknutú. V dôsledku podvýživy začína kostnatieť. Odporúčam Vám liečebný telocvik SM-systém a Epam 31.
 
Bolesť v lýtku
Otázka:
Prosim vas, pri behu mam bolest v lytku, ale nie je to krcova bolest je to tlak ktory sa stupnuje az mam pocit ue mi ide roztrhnut lytko v lete to bolo prave a teraz zasa lave a bolest je taka ze musim prestat bezat a cca 4 - 5 dni ma lytko boli a neda sa nicrobit...mam pocit ze je to z chrbtice, co s tým? cvicim aj spinalne cvicenia ...sem tam mam pocit ze to zabera. dakujem za odpoved
 
Odpoveď:
Dobrý deň. Bez odborného vyšetrenia je veľmi ťažké povedať, o čo ide. Ak Vám pomáhajú spinálne cviky, je možné, že bolesti spôsobujú problémy v chrbtici. Odporúčam Vám absolvovať odborné vyšetrenie a určite SM-systém.
 
 Diagnóza
Viliam
Otázka:
Dobrý deň bol som na MR, no nerozumiem presne nálezu môjho vyšetrenia, mohli by ste mi to vysvetliť. Diskrétny edém v oblasti eminenti intercondylica a v oblasti tibiálneho úponu LCP, môže ísť o fokálny edém. v zadnom rohu MM hrubší intermediárny signál v.s. degeneratívne zmeny. V stredtnej tretine ligamentum patelae proprium v prednom okraji viac mediálne sa ľahko vyklenuje oválny hladký hyposignálny uzol v T1 i v T2 sekvenciách o priemere do 8mm, v.s. kalcifikát či cudzie teleso
 
Odpoveď:
Dobrý deň, Viliam. Vašu diagnózu Vám najlepšie vysvetlí Váš ošetrujúci lekár. Máte právo nechať si ju vysvetliť.