Hlavná stránka
EPAM - zdravie z prírody
Hľadáte prírodné prípravky, ktoré by boli účinné, bezpečné a cenovo dostupné?

Vyskúšajte EPAM!


Vyberte si podľa ochorenia alebo sa poraďte s nami.

Kupujte on-line v našom internetovom obchode!
Téma: Iné
Lenka
Otázka:
Dobry den, mam zuzene kanalky na krcnej chrbtici,C5-6,da sa s tym nieco robit ? a ako keby to nestacilo pred 2 - mi rokmi som si pri pade zlomila stavec L1. pomoze mi nejake specialne cvicenie,pripadne Dorneova metoda, trpim bolestami krcnej chrbtice a mavam casto zavrate. dakujem
 
Odpoveď:
Dobrý deň, Lenka. Pokiaľ je zúženie kanálu v oblasti krčnej chrbtice spôsobené nesprávnym držaním tela alebo preklúziou platničiek, pomôže Vám cvičenie metódou SM-systém. Pokiaľ ide o vybočené stavce, pomôže Vám Dornova metóda. Následne je cvičením SMS nutné stabilizovať stavce v správnej polohe vybudovaním svalovej rovnováhy. K zlomenému stavcu sa neviem vyjadriť, nakoľko nemám dosť informácíí. V prípade Vášho záujmu o naše služby s Vami rada preberiem všetky možnosti osobne :-)
 
Mária
Otázka:
Dobrý deň, prosím Vás o radu, či je možné týmto SMS cvičením odstrániť aj bolesti, ktoré sa opakujú po operácii platničiek. Som po operácii dvoch platničiek v driekovej oblasti asi 1/2 roka a problémy, ktoré som mala pred operáciou sa mi vrátili/zhoršili. Poctivo som chodila na rehabilitácie, nezanedbala som pooperačné cvičenia, absolvovala som kúpeľnú liečbu a som opäť na začiatku - bolesti pretrvávajú, vystreľujú do ľavej nohy a znemožňujú mi chôdzu a sedenie. Lekár mi povedal, že by bola vhodná 2. operácia, ale ja sa už bojím. Som ochotná vyskúšať všetko, čo by mi mohlo pomôcť. Ďakujem za odpoveď.
 
Odpoveď:
Milá Mária, Vaš bolesti sú spôsobené tým, že stavce jednostranne zaťažujú platničky a tie sa pod neustálym tlakom vyklenú a časom môžu i prasknúť. Operácia Vám odstráni vyklenutú časť, príp. vytečené jadierko, ale neodstráni Vám príčinu Vášho stavu - nesprávne zaťaženie platničiek. Cvičenie SMS učí Vás a Vašu centrálnu nervovú sústavu, ako má správne držať telo a čo je správna poloha pre stavce celej chrbtice. Ďalej Vám pri jednotlivých cvikoch "rozdýchava" platničky, čo znamená, že v nich začína prebiehať látková výmena (príjímajú živiny a vylučujú odpadové látky), a práve to je základ regenerácie. Na základe mojich skúseností Vám cvičenie SM systémom určite pomôže. Musíte mať však dostatok trpezlivosti. Prvé výsledky - úľavu od bolesti je síce cítiť už po týždni PRAVIDELNÉHO cvičenia, ale úplná regenerácia platničiek je možná NAJSKOR po 12 mesiacoch DENNODENNÉHO cvičenia. Teším sa na Vás, ak sa rozhodnete toto jednoduché, ale veľmi účinné cvičenie vyskúšať :-)
 
Ludvik
Otázka:
Dobrý deň Mám takúto diagnozu: Osteopchondrosis DI L4/5 III.stupňa, Spondylolisthesis L4 II.Stupňa. Dá sa to liečiť Dornovou metodou. Ďakujem za odpoveď.
 
Odpoveď:
Dobrý deň, p. Ludvik. Uvedené diagnózy sa nedajú liečiť Dornovou metódou, nakoľko táto metóda slúži iba na navrátenie kostí a stavcov do správnej polohy v prípade ich mierneho vychýlenia (pri stavcoch vychýlenie do strán). Patologické/chorobné zmeny na kostiach, stavcoch a platničkách (ako je napr. osteochondróza) odstrániť nedokáže. Spondylolistéza alebo zosunutie/skĺznutie stavca sa dá vo väčšine prípadov upraviť vákuovými bankami. Vyliečiť sa dá systematickým dennodenným cvičením metódou SMS. Nakoľko táto metóda regeneruje celú chrbticu a zvlášť dobre platničky, je možné, že Vám pomôže aj s osteochondrózou. Osobnú skúsenosť s liečbou tohto ochorenia ale zatiaľ nemám.
 
anonym
Otázka:
Mám diagnozu : HeDi reci LS paramed Idx a rad.irit CT vyšetrenie:paramedialne obojstranne vyduta čast disku presahuje dorzalnu hranu tela stavca L5 o 4,50 mm Degenerácia disku stredne tažkeho stupna, vydutie disku v tvare bulding,kalcifikovany okraj, lem vydutej časti disku. Môžem použit Dornovu metodu?
 
Odpoveď:
Dobrý deň. Vo Vašom prípade sa Dornova metóda neodporúča. Najprv je potrebné vyliečiť vysunutú platničku individuálnou formou cvičenia metódou SMS. Po odstránení vyklenutia je možné napraviť kĺby v tele i stavce do ich normálnej polohy Dornovou metódou a následne cvičením spevniť, príp. natiahnuť svaly tak, aby všetko držali na mieste. Liečba platničiek je metódou SMS veľmi úspešná, avšak treba rátať s niekoľkomesačným dennodenným cvičením.
 
Rastislav
Otázka:
Mám problem s krčnou chrbticov a krížami už dlhe roky najme krčna chrbtica ma bolí kde my to vystreluje medzi lopatkami ramenani až do uší my to ide prsty my trpnu na obidvoch rukach chodievam sem tam na obstreky pomože to len n a chvílku tam my povedali že mam to svalove bolesti tak neviem chcem sa spítat či to aspom troška pomože ked absvolujem u vas nejaku liečbu.Dakujem.
 
Odpoveď:
Pán Rastislav, krčná a krížová chrbtica bývajú najčastejšie postihnuté degeneráciou platničiek v dôsledku zlého držania tela a nesprávnych stereotypov pri pohybe. Ak ste absolvovali odborné vyšetrenie rtg, ultrazvukom alebo magnet. rezonanciou a neobjavili Vám vysunutú platničku, ktorá by tlačila na nervy vychádzajúce z miechy v medzistavcových otvoroch (čomu by zodpovedalo tŕpnutie prstov), môžu byť mierne odchýlené stavce. Tie sa dajú napraviť Dornovou metódou. Následne je ale nutné vo Vašom prípade naučiť sa aj cvičenie metódou SMS. To Vám zregeneruje celú chrbticu a hlavne naučí Vás - Váš mozog a Vaše svaly, ako majú držať stavce v správnej polohe, aby sa nevysúvali a nespôsobovali Vám problémy. Výsledky sa dostavia aj samotným cvičením bez Dornovej metódy. V takom prípade však treba rátať s dlhším časom, kým sa zbavíte bolesti a tŕpnutia. Viac o jednotlivých metódach sa dozviete na našej webstránke v záložke Naše služby. Detailne Vám ich môžeme vysvetliť aj so všetkými prínosmi i príp. negatívami pri osobnom stretnutí.