Hlavná stránka
EPAM - zdravie z prírody
Hľadáte prírodné prípravky, ktoré by boli účinné, bezpečné a cenovo dostupné?

Vyskúšajte EPAM!


Vyberte si podľa ochorenia alebo sa poraďte s nami.

Kupujte on-line v našom internetovom obchode!
Téma: Iné
maria
Otázka:
dobry den prajem,chcela by som poradit,mam51r.mam problem,taky,ze pri sedeni tasko vstavam,mam bolesti v pravom stehne,bolest ide az do krizov,dnes mi lekar povedal,ze rengenove snimky ukazali,ze mam opotrebovani klb a ze mam schudnut ,ze to pomoze,mam90kg vyska161 nenariadil ziadnu liecbu a o 2 mesiace na kontrolu prosim poradte mi ,ci to cvicenim prejde,zijem v GB.dakujem
 
Odpoveď:
Dobrý deň, p. Mária. V každom prípade potrebujete pohyb na zvýšenie látkovej výmeny v okolí kostí a kĺbov. Vaše bolesti môžu súvisieť aj s krížovou časťou chrbtice, ale predpokladám, že Váš lekár ju vyšetril. Ak ide len o bedrový kĺb, veľmi pomôžu cvičenia na naťahovanie iliopsoasov. To sú svaly, ktoré "držia" bedrový kĺb spredu. Ich skrátenie spôsobuje preťažovanie týchto kĺbov pri pohybe. Rovnako Vám odporúčam masáž okolia kĺbov, aby ste ich prekrvili a pomohli lepšie vyživiť. Prajem skoré uzdravenie.
 
Otázka:
lordoza v Ls prechode lahko zvyraznena,mierna kyfoza v Th-L prechode,deformačná spondylóza,spondyloartóza. Spinálny kanál centrálne primerane široký, výraznejšia neuroforaminálna stenóza sa nezobrazila. Osteochodnróza disku L1-2, degeneratívne zmeny Modic II na tele stavca L1, L2. Chondróza a cirkulárna protrúzia disku L5-S1, chondróza a ľahká cirkulárna protrúzia ostatných lumbálnych diskov. Durálny vak primerane široký, bez výraznejšej kompresie z okolia. Conus medullaris, cauda equina bpn. Záver: Degeneratívne zmeny LS chrbtice, spinálny kanál centrálne bez stenózy, chondrózy a protrúzie lumbálnych diskov, osteochondróza diskov L1-2, známky radikulopatie neboli pozorované.
 
Odpoveď:
Dali ste si takú prácu s opísaním Vašej diagnózy a nenapísali ste svoju otázku. Popisovaná diagnóza sa dá liečiť telocvikom SM-systém, aj terapiou meridiánových energií.
 
Otázka:
Chcela b y som sa spýtať či Dornová metóda je vhodná aj pri artróze. Mám pocit,že mám kratšiu ľavú nohu a nepríjemné bolesti v kolenách
 
Odpoveď:
Dobrý deň, Dornova metóda sa pri artróze príliš neodporúča. Kosti sú artrózou oslabené a pri vyvíjaní tlaku pri ich naprávaní by sa eventuelne mohli poškodiť. Samozrejme, závisí aj od toho, ako vážna Vaša artróza je. Na bolestivé kolená Vám môžem odporúčať telocvik SM-sytém a terapiu meridiánových energií.
 
Otázka:
Dobrý deň, chcela by som sa spýtať na Váš názor ohľadom liečby mojho manžela (36 rokov) Popis CT vyš. CT C chrbtice: V intervertebrálnom priestore C5-6 vľavo mediolaterálne protrúzia disku, v kombinácii s osteofytmi zadných hrán stavcovných tiel s tlakom na durálny vak a oblasť koreňového odstupu, užší je aj ľavý neuroforamen. V interverteb. priestore C6-7 osteofyty zadných hrán stavcovných tiel s impresiou na prednej strane durálneho vaku, neuroforameny primerané. V intervertebrál. priestore C7. Th1 bez hernizácie disku, neuroforameny primerané. V kostnom okne známky incip. spondylozy. Veľmi pekne by som Vás poprosila o názor na ďalší postup liečby v zmysle konzervatívna resp. operačná th. S pozdravom Kováčiková, prajem pekný zvyšok dňa.
 
Odpoveď:
Dobrý deň, p. Kováčiková. Podľa uvedeného nálezu by Vášmu manželovi pomohol telocvik SM-systém. Pokiaľ trpí veľkými bolesťami, dá sa použiť terapia meridiánových energií na ich odstránenie, príp. základná energetická karta. Prajem manželovi skoré uzdravenie.
 
Otázka:
Prosím o vysvetlenie záverov z CT vyšetrenia Intervertebrálna spondylarthróza s degeneráciou disku L5-S1 vákuovým fenoménom, bulding diskov L4 -5 a L5-S1 s kompresiou koreňov L5 viac vpravo/2.st./ a S1 bilat/1.-2st./ v spin.kanáli a extraforaminálnych úsekov nervov L4 a L5.Klasifikácia 1.st. -kontakt disku s koreňom, 2.st. -priamy útlak bez dislokácie koreňa, 3.st.- priamy útlak s dislokáciou koreňa. 4.st.- priamy útlak so stratou diferenciácie koreňa. Dá sa to liečiť, alebo je potrebná operácia. ďakujem
 
Odpoveď:
Dobrý deň. Ja pred akoukoľvek operáciou uprednostňujem vyskúšať dostupné metódy, ktoré nezasahujú do organizmu tak, ako operácia. Odporúčam Vám začať s liečebným telocvikom SM-systém a ak sa ani po troch mesiacoch pravidelného dennodenného cvičenia nič nezmení, potom sa asi operácii nevyhnete.
 
maťa
Otázka:
Ahoj môj manžel mal operovanu platničku asi pred ôsmymi rokmi.Po operácii to bolo relatívne dobre.Teraz asi pred dvomi táždňami ho znova začalo bolieť ale už na druhej strane a od včera už ma strpnutu celu nohu,chodidlo prsty.Chodil tyždeň aj na injekcie ale nejako to neprechádza.Chcela by som sa spýtať či by mohol cvičiť SMS a kde v Michalovciach by sa to dalo.Ďakujem
 
Odpoveď:
Ahoj, Maťa. Sm-systém manželovi určite odporúčam. Možnosti cvičenia vo Vašom okolí zasielam iba cez e-mail.
 
Otázka:
Dobry den,som po operacii mezdist.platnicky,vymenaL5/S1.Je to dva mesiace,pomohlo,ale nie je to o.k.chem sa opytat,ci mam narok na ciastocny inv.dochodok.nemam sa na koho obratit.Dakujem za radu.
 
Odpoveď:
Dobrý deň. Je nám ľúto, ale s týmto Vám neporadíme. Skúste sa obrátiť na sociálnu poisťovňu.
 
Marcela
Otázka:
Dobrý den, rada by som sa spýtala, či je Dornova metoda vhodna aj v tehotenstve. Dozvedela som sa o nej len nedavno a určite by som ju chcela absolvovať, no momentálne som tehotná a mám veľké bolesti, ktoré zrejme súvisia s mojou skoliozou a kyfozou :-((( Mam pred sebou ešte 4 mesiace tehotenstva a neviem si predstaviť ako to vydržím. Alebo by ste mi momentálne odporučili niečo ine? Existuje vôbec niečo vhodné v tehotenstve??? Dakujem za odpoved.
 
Odpoveď:
Dobrý deň, Marcela. Vzhľadom k Vášmu stavu Vám odporúčam začať s cvičením SM-systém. Pomôže Vám aj v tehotenstve aj po ňom.
 
Otázka:
Dobry den,mam problem s bolestami križov a klbov.CT vyšetrenie:bulbing diskov L4-S1 s kompresiou korenov L5 a najviac S1 bilat v spin. kanali 2.st.
 
Odpoveď:
Dobrý deň, začnite čím skôr s cvičením SM-systém pod odborným vedením.
 
Otázka:
Dobry den,chcela by som vas poprosit o vysvetlenie vysledku magnetickej rezonancie,degener.ostrovceka kostnej drene,vs.hemangiomu,v oblasti fazet.klbov degener.zmeny,zaver:mensie generalizovane vyklenutie(bulding)disku L4-5 s komprimaciou ventral.povrchu dur.vaku a korenov L 5(1.-2.st.kompresie) Mensie generalizovane vyklenutie(bulding)disku L5-S1 v kontakte s korenmi S1(1.-2. st. kompresie) Interverteb.spondylartroza mam velmi silne bolesti noh,moze to byt z tohto nalezu a ako sa to da liecit???dakujem velmi pekne.
 
Odpoveď:
Dobrý deň, bolesti nôh budú pravdepodobne spôsobené Vašou diagnózou. Odporúčam čo najskôr začať s cvičením SM-systém pod odborným dohľadom.