Hlavná stránka
EPAM - zdravie z prírody
Hľadáte prírodné prípravky, ktoré by boli účinné, bezpečné a cenovo dostupné?

Vyskúšajte EPAM!


Vyberte si podľa ochorenia alebo sa poraďte s nami.

Kupujte on-line v našom internetovom obchode!
Téma: Iné
Otázka:
Dobrý deň Chcela by som sa spýtať na diagnozu, ktorú mi povedal Dr.na pohotovosti. Spadla som zo schodov - diagnoza je fr.proc.transv. L3 1.sin Mám stále bolesti kázal užívať len analgetiká a doporučil klud. Nedá sa mi ani ležať ani sedieť.Bolesť mi \"vystreľuje\" do ľavého stehna. Prosím o radu ako sa mám liečiť.Na kontrolu mám ísť až 26.4.2011 Ďakujem
 
Odpoveď:
Dobrý deň, odporúčam dodržiavať pokyny lekára a na kontrole si svoju diagnózu nechať podrobne vysvetliť.
 
Otázka:
Dobrý deň, kde v Trnave liečia Dornovou metódou?
 
Odpoveď:
Dobrý deň, v našom Štúdiu zdravia.
 
Ľubica
Otázka:
dobry deň! chcela by som sa opytať čo je to za diagnozu: sinistrokonvexná skolioza s vrcholom v úrovni Th-Lprechodu,chronicky morbus Scheuermann. Lumbalne spondylosis deformans, v sgm L4/5 deformacia ľaveho laterálneho recessu,vyraznejšia fazetová artróza s vypotkom vľavo. Bulging IVD L1-5.L3-S1 užšie NF,bez znamok neurálneho impingement. Ďakujem za skoru odpoveď!
 
Odpoveď:
Dobrý deň, Ľubica, na Vaše popisované ťažkosti odporúčam cvičenie SM-systém. Pri pravidelnom cvičení Vám pomôže so všetkým.
 
jana
Otázka:
Dobrý deň,moja dcéra má 12 rokov,pred pol rokom jej bola zistená diagnóza: Asymetria pliec a lopatiek,zvýraznená kyfolordóza,chrbtica skolioticky zakrivená,asymetria vykrojenia drieku.Nosí korzet.Bolo by pre ňu vhodné ešte niečo?:Dornová metóda,SM-systém,alebo masáže? Za info ďakujem.
 
Odpoveď:
Milá Jana, vhodné by bolo Dornovou metódou skontrolovať kostrovú sústavu a odstrániť príp. odchýlky. Následne ju treba určite naučiť SM-systém, ktorý skoliózu zrovná a vytvorí dostatočne harmonický a pevný svalový aparát, aby sa skolióza "nevrátila".
 
Otázka:
Dobrý deň prajem, chcela by som Vás poprosiť o vysvetlenie nasl.diagnóz a opytat, či mi pri nich doporučujete cvičenie SM , vopred vám ďakujem .Lekarka mi povedala, ze mám veľmi ťažkú dg, najma v driekovej oblasti . Mám stále pretrvávajúce bolesti v krížovej obl.najmä v noci. Spondylolistéza L4 ľahká na deg.podklade, osteochondróza disku L5/S1, bulging disku L5/S1 RTG C chrbtice : vyrovnaná lordóza až kyfóza, blok C 5,6,7, osteochondróza C 5/6, C6/7 s dorzálnymi osteofytmi, spondylartróza C 5/6, C 6/7 viac vpravo RTG LS chrbtice : esovitá skolióza, sacrum planum, vyrovnaná lordóza
 
Odpoveď:
Dobrý deň, SM-systém Vám môžem jednoznačne odporúčať. Uľavilo sa vďaka nemu pacientom aj s ťažšími diagnózami. Využiť môžete aj terapiu meridiánovými energiami, najmä ak trpíte veľkými bolesťami.
 
Vlado
Otázka:
Dobry den, moja diagnoze je :zvyraznena lumbalna lordoza,medzistavcovy priestor L5/S1 v dorzalnej casti lahko znizeny, lahka spondylolisteza L5,schmorlove uzly.Co to presne znamena ? Dostal som injekcie na uvolnenia a chodim na ultrazvuk. Je vhodne aj nejake cvicenie ale je potrebna operacia ,som prof. sportovec. Dakujem
 
Odpoveď:
Dobrý deň, pri športe zrejme príliš preťažujete chrbticu v krížovej oblasti. Potrebujete sa naučiť správnemu držaniu tela pri pohybe, aby ste pri športe oddychovali a neničili si chrbticu. Odporúčam SM-systém, používajú ho aj vrcholoví športovci. Operácia by bola nevyhnutná v prípade, ak by po troch mesiacoch dennodenného cvičenia neprišlo k žiadnemu zlepšeniu.
 
Otázka:
Dobry den, manzelovi zistili na MR extruziu disku L5/S1, má silné bolesti s vystrelovaním do lavej nohy a nedokaze bez problemov prejst ani par metrov. Co by ste mu pri tejto diagnoze odporucili. Dakujem za odpoved.
 
Odpoveď:
Dobrý deň, treba začať ihneď s cvičením SM-systém pod odborným vedením a bolesti o pár dní ustúpia. Prípadne, ak je manžel otvorený aj alternatívnej liečbe, pomôže mu aj terapia meridiánovými energiami.
 
Dominika
Otázka:
Chcem sa opýtať čo znamená primárna šírka spinálneho kanála na dolnej hranici normy HE-DE plošného charakteru, typu protrúzie, v L5/S1 1.sin. ľahko zvýraznená L lordóza. Mám bolesti v dolnej časti chrbtice. Absolvovala som aj infúzie ale aj tak ma to bolí, najviac však keď mám dostať menštruáciu nevládzem stáť a ani sedieť.Vystreľuje mi to do nôch a trpnú mi ruky.
 
Odpoveď:
Začnite dennodenne cvičiť, najlepšie SM-systém a Vaše bolesti ustúpia.
 
Horvatova Jana
Otázka:
Pekny den, chcela by som sa opytat, ci pri diagnoze ľavostranna hernia disku C6-7 typu extruzie, co sposobuje komprimaciu prilahlej casti miechy a ventral.korena laveho nervu C7 (3.-4. stupen kompresie) by mi pomohla ozonova liecba, alebo ako dalej postupovat pri takejto diagnoze, vopred Vam dakujem
 
Odpoveď:
Dobrý deň. Ozónoterapia má veľmi individuálne výsledky, takže ja Vám neviem povedať, či by Vám pomohla. Odporúčam Vám cvičenie SM-systém, príp. terapiu meridiánovými energiami.
 
Otázka:
Na CT mi zistili: segment L4/L5: mediálna hernia discu,s kompresiou nervových štruktúr,sekundárne zúžený spinálny kanál.Vakuový fenomen. Segment L5/S1:mediolatrákna hernia discu doľava,s intraspinálnym vakuovým fenomenom,kompresia nervových štruktúr,sekundárne zúžený spinálny kanál. Mám pokrátkej chôdzi bolesti v krížoch a do oboch nôch. Čo vlastne znamená moja určená diagnóza a ako sa dá liečiť. Ďakujem
 
Odpoveď:
Dobrý deň. Vaše poškodené platničky si môžete nechať operovať alebo môžete začať cvičiť SM-systém a naštartovať regeneráciu bez operácie. Prípadne môžete využiť terapiu meridiánovými energiami, pri ktorej sa naučíte zbaviť sa bolesti a príčin ochorení.