Hlavná stránka
EPAM - zdravie z prírody
Hľadáte prírodné prípravky, ktoré by boli účinné, bezpečné a cenovo dostupné?

Vyskúšajte EPAM!


Vyberte si podľa ochorenia alebo sa poraďte s nami.

Kupujte on-line v našom internetovom obchode!
Téma: Iné
Otázka:
Dobrý deń.Na mr mi určili dg.C5/6., osteochondroza,zadné osteofyty s prevahou v pravo,mediálna pravostranná paramediálna hernia disku 3,7mm,s impresiou na mieche,dural.vak zužený na 8,6mm,takmer uplne zaniknutý i zadný SA priestor,pravý neuroforamen .Poraďte prosím. Ďakujem!
 
Odpoveď:
Dobrý deň. Čím skôr začnete s cvičením SM-systém, tým skôr sa Vám uľaví. Odporúčam pod odborným dohľadom, aby ste cvičili správne.
 
Otázka:
Dobrý deň bola som na MR a zistili mi: v segmente L1/2 protrúzia disku laterálne preforaminálne vľavo s naliehaním na príslušné nervové štruktúry. V SAG projekcii naznačená v.s. prominencia disku, v segmente Th11/12 tiež mediolaterálne vľavo. V ostatných priestoroch lumbálnej chrbtice známky herniácie nezisťujeme.Prítomné incip. znižovanie signálovej intenzity medzistavcových priestorov L1/2, L2/3, paravertebrálne priestory bez infiltrácie.Mám 23 rokov a také strašné bolesti skoro nič nemôžem robiť, neobsedím,nepostojím strašne ma to tlačí a bolí,niekedy mám až také bolesti, že nemôžem spávať, k neurológovi mám isť až v máji, chcela som len vedieť čo moja diagnóza znamená. Za Vašu odpoveď Vám vopred ďakujem
 
Odpoveď:
Dobrý deň, začnite čím skôr s cvičením SM-systém. Ste ešte veľmi mladá na to, aby ste žili celý život s toľkými bolesťami.
 
Otázka:
Dobrý deň, prosím Vás o vysvetlenie diagnózy : diskrétny bulding diskov L 4-5 a L5-S1 s kompresiou koreňov L5 a S1 v spin. kanáli a extraforaminálnych úsekov nervov L 4 a L5 ( 1. - 2. st.) Ďakujem
 
Odpoveď:
Dobrý deň, Vaše vytlačené platničky tlačia na nervové korene vychádzajúce z miechy.
 
Iva
Otázka:
Dobry den, chcem sa informovat,ci Vase specialne cvicenie pomoze pri Bechterevovej chorobe a ako to v praxi funguje,ked by sa chcela cviky SMS naucit moja 14 r.dcera a byvame v okoli Nitry. Dakujem IK
 
Odpoveď:
Dobry den, Iva. SM-system pomaha pri Bechterevovej chorobe hlavne s harmonizáciou svalov. Pre dcéru SM-systém na skoliózu vrelo odporúčam. Naučiť sa liečebný telocvik u nás môžete intenzívnou výukou počas 3-4 dní v individuálne dohodnutých časoch.
 
Otázka:
prosim o vysvetlenie diagnozi pravostranna hernia disku L5-S1 typu extruzie s komprimaciou praveho korena S1 kompresia 3-4 stupna a či je nutna operacia dakujem
 
Odpoveď:
Operácia je nutná, ak nezaberú žiadne iné - neinvazívne - spôsoby liečby. Skúste SM-systém pod odborným vedením a ak po troch mesiacoch dennodenného cvičenia nepríde k absolútne žiadnej zmene, operácii sa zrejme nevyhnete.
 
Otázka:
Dobry den.Mam 34 rokov a dlhorocne problemy s chrbticou a s krizami,ktore mi strpcuju kazdodenny zivot. Bolesti su niekedy neznesitelne.Moja diagnoza znie:Chondroza disku v seg.L5/S1 s dif. dorzalnou protruziou disku s prevahou centralne,s miernou deformaciou odstupujucich korenovych posiev S1.Hranicny bulding disku v seg.L4/5. Fazetova artroza v seg.Th11/12 vpravo s mierne zhrubnutym lig.flavum a minimalnou deformaciou duralneho vaku. Trpim bolestami a zvykne mi trpnut cela noha az dolu k prstom.Prosim napiste mi co to vlastne znamena a moznosti liecby.Dakujem.
 
Odpoveď:
Dobrý deň, potrebujete hlavne uvoľniť krížovú časť chrbtice a naštartovať látkovú výmenu. Začnite čím skôr s cvičením SM-systém. Môže Vám pomôcť na všetky popisované ťažkosti.
 
gabriela
Otázka:
PROSIM VAS BOLA SOM NA RTG CHRBTICE A BEDROVYCH KLBOV ZISTILI MI COXARTHROSIS BILAT II ST.VELMI SA BOJIM CO JE TO LEKAR MI DAL LIEKY MELOBAX,ALPHA D3,BIOMIN H .PORADTE MI CI JE TO VAZNE AKO SA MAM O SEBA STARAT CI SMIEM VELA CHODIT ATD VDAKA S POZDRAVOM GABRIELA
 
Odpoveď:
Milá Gabriela, máte opotrebované bedrové kĺby. Odporúčam Vám v prvom rade ponaťahovať iliopsoas - svaly, ktoré "držia" bedrový kĺb spredu. Sú často príčinou prílišného zaťažovania kĺbov pri pohybe. Následne sa treba naučiť správnemu držaniu tela, a to hlavne pri pohybe. Tak bude pre Vás chôdza oddychom, a nie záťažou. Všetko potrebné Vás naučí liečebný telocvik SM-systém.
 
ANNA
Otázka:
Dobrý deň chcela by som sa spýtať čo znamená ak mám v chorobopise napísané zúžené medzistavcové štrbiny C5 - 7, ostefyty až premosťujúce. LS chrbtica - sinistroskoliozha L2/3 v nestabilnom postavení, vnútorná rotácia tiel stavcov, difúzne osteotyty na telách stavcov. Absolvovala som už rehabilitácie ale bezúspešne, užívam mnoho liekov ale nerobia mi dobre na žalúdok. Prosím Vás čo by ste mi poradili. Už som vážne bezradná. Ďakujem
 
Odpoveď:
Dobrý deň, Anna. Odporúčam Vám začať s každodenným cvičením SM-systém. Naučte sa ho pod odborným vedením, aby ste cvičili naozaj dobre.
 
Otázka:
Dobrý deň, mam bolesti v dolnej časti chrbta. Bol som u doktora a mi zistili ze mam zúženie platničky L5, spina bifida S1, chondrosa disxu L5. viete mi to prosím vysvetliť čo to znamená ? a mam isť o 2 mesiace na mag. rezonanciu .
 
Odpoveď:
Dobrý deň, Vaša posledná platnička je opotrebovaná a kostnatie.
 
Otázka:
Dobrý deň. Mám niekoľkomesačné bolesti ramena pravej ruky. Na RTG krčnej chrbtice mi zistili nález : drobné zahrotenie prednej hornej hrany tela stavca C3, rigídnejšie držanie segmentu C4-5 s drobnými zahroteniami, incip.deformačná spondyloza C5-6. Chcem sa spýtať, čo tento nález znamená a či môže byť za spomenutými bolesťami ramena. Ďakujem.
 
Odpoveď:
Dobrý deň. Bolesti ramena môžu aj nemusia byť spojené s popisovanou diagnózou. Odporúčam Vám navštíviť odborného lekára.