Hlavná stránka
EPAM - zdravie z prírody
Hľadáte prírodné prípravky, ktoré by boli účinné, bezpečné a cenovo dostupné?

Vyskúšajte EPAM!


Vyberte si podľa ochorenia alebo sa poraďte s nami.

Kupujte on-line v našom internetovom obchode!
Téma: Iné
Otázka:
prosim Vas o vysvetlenie dcerinho stavu po autonehode kompresívne fraktury tiel stavcov Th 11,Th 12 a L 1.Tela stavcov maju zníženu výšku asi o 1/5,maju predlžený predozadný priemer,zošikmené horné krycie platničky spomínaných stavcov.Spinálny kanál primeranej šírky,bez patolog.obsahu,mierne užšia medzistavcová štrbina medzi Th10 a Th 11.Prosím Vás o Váš názor dcéra v sučasnej dobe absolvuje rehabilitáciu,chrbtica ju bolí je nádej že následne na svoj vek nebude týmto stavom v neskoršom veku obmedzovaná a následky tohto urazu je budu sposobovat bolesti navždy,velmi sa o nu bojime a nevieme ako jej pomoct.velmi dakujeme za Vašu odpoved
 
Odpoveď:
Dobrý deň, k popisovanému nálezu sa neviem vyjadriť. Najlepšie Vám určite poradí Váš ošetrujúci lekár. Pokiaľ sa zlomeniny v poriadku zahoja, odporúčam Vám obrátiť sa aj so záverom z MRI, príp. CT na terapeuta SM-systému. Prajem dcére skoré uzdravenie.
 
Anna
Otázka:
Dobrý deň chcela by som sa spýtať čo to znamená epikondyloch LS Oi L5 - S1 , ventrolistéza L5o 1cm a ako sa to lieči Ďakujem
 
Odpoveď:
Milá Anna, čo znamená epikondyloch, to netuším. Posledný stavec máte posunutý/zosunutý dovnútra tela o 1cm. Ventrolistézu Vám SM-systém vylieči. Pokiaľ je epikondyloch tiež nejaká diagnóza degenerácie platničiek, či kĺbov chrbtice, s najväčšou pravdepodobnosťou tam SM-systém pomôže tiež.
 
Otázka:
Dobry deň Mamzel ma vysunutu platničku medzi 4-5 stavcom 6 mm. Silne bolesti zo zadu do nohy o operacii nechce ani počuť. Ma naordinovane lieky ktore uživa po ktorych bolesť ustupi. Chcem sa opytať či sa môze vysunuta platnička po liečbe vratiť na pôvodne miesto.Tiež mam zaujem aj o SM-system myslite že by ho mohol cvičiť aj ked ma bolesti? Ďakujem za pomoc.
 
Odpoveď:
Dobrý deň, cvičením SM-systém sa platnička pri dodržiavaní cvičebného režimu vráti na svoje miesto. Cvičiť sa môže, ba priam musí aj pri bolestiach. Cvičením každú hodinu aspoň 2 min. bolesti rýchlo ustúpia. Väčšinou v priebehu 1-2 dní. Cvičenie musí však nastaviť odborník.
 
zdenka lamačkova
Otázka:
Dobrý deň, mám diagnozu Leasio DI L4-5 s irad do oboch DK. Chcela by som vedieť či ide o "prechodnú" diagnozu alebo ide o trvale poškodenie platničky, či je možné cvičením to úplne napraviť alebo iba udržať nezhoršenie stavu. Začínam cvičiť pilates-zdravý chrbát zameraný na posilovanie panvového dna. Je uvedené cvičenie porovnateľné s vaším. Robíte svoje kurzy aj v okolí Trenčína??
 
Odpoveď:
Dobrý deň, Zdenka. Cvičením SM-system je možné Vašu platničku s 95%-ou pravdepodobnosťou úplne vyliečiť. Pilates je podobný cvičeniu SM-systém, ale liečbu platničiek neumožňuje. SM-systém bol vyvinutý priamo na liečbu a prevenciu ochorení chrbtice. V Trenčíne kurzy nerobíme, ale koncom júna pripravujeme týždenný kurz cvičenia SM-systém pre pacientov uprostred Slovenska, aby to mal každý "blízko" :-)
 
lenka
Otázka:
Prosim o vysvetlenie mojej diagnozy. Difúzna dorzálnaprotrúzia výraznejšia paramediaálne vľavo v segmente L4 -L5, sekundárne zúženie laterálnych recesov, spinálneho kanala. Deformujúca spondylartróza. Veľmi pekne ďakujem.
 
Odpoveď:
Dobry den, Lenka, mate poskodenu platnicku medzi predposlednym a poslednym stavcom v krizovej casti chrbtice - je vysunuta a dotyka sa zrejme dvoch susednych nervovych korenov. Na medzistavcovych klboch mate artrozu, cize opotrebenie klbnych ploch.
 
VIERA
Otázka:
prosim o vysvetlenie diagnozy Medialna a lavostranna paramedialna protruzia disku L4/5
 
Odpoveď:
Dobrý deň, Viera. Predposlednú platničku máte vyklenutú stredo-ľavo, pričom tlačí na dva susedné nerv. korene.
 
Naďa
Otázka:
Dobrý deň, bola som na CT vyšetrení a záver je taký : osteochondróza intervert.disku L5-S1 s ventrolistézou I.st. a zn.intervert.spondylarthrózy. prosím vás o laické vysvetlenie o čo sa vlastne jedná. ďakujem
 
Odpoveď:
Milá Naďa, Vaša posledná platnička degeneruje - tuhne, resp. konstnatie. Posledný stavec je posunutý do vnútra tela a drobné kĺby na chrbtici sú postihnuté artrózou.
 
Petra
Otázka:
Dobrý ďen, chcela by som vediet čo znamená výsledok z vyštrenia MR, nakoľko som tanečníčka pred súťažou a mám veľké bolesti v driekovej a krížovej oblasti chrbta. Konus medularis v urovni L1-2. V.s. obraz akcentovanejsej L lordozy.V seg. L4-5 minim. bulging disku. V seg L4- S1 pritomna siroka dorzalna protruzia disku s presahom tela stavca do 5,5 mm s kontaktom na oba korenove nervy S1, precip. 1.sin. v neutralnej polohe, bez znamok komprimacie duralneho vaku. Na ostatnom disku bulging do 3,5mm s obrazom stenozy neuroformanov na 2mm, bez znamok komprimacie korenovych posiev.
 
Odpoveď:
Dobrý deň, Petra. V popise sú síce trošku nejasnosti, ale veľmi stručne povedané, máte chrbticu v driekovej časti ohnutú do tela viac, ako by mala byť. to spôsobuje jednostranný tlak na platničky v tejto oblasti, dôsledkom čoho sú vytlačené zrejme 2 posledné platničky. Jedna z nich tlačí na nervy vychádzajúce z miechy. Vaše tancovanie pri nesprávnom držaní tela Vám môže úplne zničiť zdravie. Odporúčam Vám čím skôr začať s cvičením SM-systém, aby ste sa naučili správnemu držaniu tela v kľude a najmä pri pohybe, vrátane tanca. Zároveň potrebujete naštartovať látkovú výmenu v oblasti krížov, aby sa Vaše platničky čím skôr zregenerovali. Všetko máte vo svojich rukách. Pri každodennom cvičení sa môžete o pár mesiacov pomaličky k tancu vrátiť. Držím palce.
 
miroslav imrich
Otázka:
chcem sa spytat na diagnozu:pravostranna paramed. hernia intervert.. diskuL5-S1 s utlakom dural.vaku a korena L5 vpavo,mam 31 r.ĎAKUJEM
 
Odpoveď:
Dobrý deň, predpokladám, že Váš ošetrujúci lekár Vám vysvetlil, že máte poškodenú-vytlačenú poslednú platničku, ktorá tlačí na nerv. V poslednom čase to už ani vo Vašom veku nie je nič zriedkavé. Poškodenie vzniká väčšinou v dôsledku nerovnováhy svalov pri nesprávnom držaní tela, jednostranných športoch (tenis, squash, golf), príp. úrazoch. Odporúčam Vám začať čím skôr cvičiť SM-systém pod odborným vedením.
 
lajos
Otázka:
DOBRY DEN PROSIM O VYSVETLENIE A RADU .EXTRUZIA DISKU L5/S1 PARAMEDIALNE VPRAVO S KOMRESIOU KORENA S1 L.DX. OSTEOCHONDROSIS INVERTEBRALIS L5/S1 S DORZALNYMI OSTEOFYTMI. DAKUJEM.
 
Odpoveď:
Dobry den, Vasa posledna platnicka je prasknuta a tlaci na koren nervu vychadzajuci z miechy v tomto priestore. Stavce L5 a S1 sú degenerované a objavili sa na nich výrastky. Odporúčam Vám cvičenie SM-systém. Dokáže Vám pomôcť s týmito ťažkosťami, ak budete usilovný :-)