Hlavná stránka
EPAM - zdravie z prírody
Hľadáte prírodné prípravky, ktoré by boli účinné, bezpečné a cenovo dostupné?

Vyskúšajte EPAM!


Vyberte si podľa ochorenia alebo sa poraďte s nami.

Kupujte on-line v našom internetovom obchode!
O nás


Naša spoločnosť vznikla s cieľom pomôcť ľuďom s bolesťami chrbta a kĺbov, ktorí uprednostňujú vlastnú aktivitu pred "behaním po lekároch" a sami preberajú zodpovednosť za svoje zdravie.

Pred založením spoločnosti bola moja osobná skúsenosť. Bolesťami chrbta som trpela už veľa rokov. Po narodení dieťatka to bolo už také zlé, že som v niektoré dni ledva vstala z postele. Vybrala som sa k lekárovi - ortopédovi, ktorý ma behom asi 10 minút "vyspovedal", vyšetril, ani neviem ako mi pichol injekciu tam, kde som pociťovala najväčšiu bolesť a poslal ma na röntgen. Po prinesení výsledkov ma na chodbe pred ordináciou oboznámil s výsledkami a povedal mi, že okrem liekov od bolesti nemôže so mnou nič robiť. Vtedy som si povedala, že takto to ďalej nepôjde a pomôcť si musím sama.

Začala som pátrať po alternatívnych možnostiach odstránenia mojich bolestí, ku ktorým sa pridali bolesti bedrových kĺbov, nakoľko mi v detstve diagnostikovali koxartrózu. Niekoľko rokov som mala pokoj, ale tehotenstvo dalo kĺbom trochu "zabrať", tak bolo zrejmé, že "sa ozývajú".


Prvé, čo som po dôkladnom štúdiu internetu absolvovala, bola terapia Dornovou metódou. Bola som nadšená! Zistila som, ako jednoducho a už aj sama si môžem napraviť svoje kĺby, chrbticu a zbaviť sa bolesti, ktorou som predtým trpela celé týždne! Bolo to fantastické! Bola som presvedčená, že toto je presne to, čo som hľadala.

Po čase som ale zistila, že to nie je všetko, čo potrebujem. Dokázala som si totiž napraviť všetky kĺby a stavce, ale nedokázala som ich udržať na svojom mieste. Tak som ďalej študovala a hľadala informácie. Zistila som, že netreba iba "mať všetky kosti na správnom mieste", ale je potrebné mať aj svaly, ktoré ich tam udržia. Pevné svaly. Tak som začala posilňovať. Lenže pri bežnom posilňovaní ma zase bolievala chrbtica. Našla som teda knihu od jedného fyzioterapeuta z Ameriky, ktorý vyvinul súbor cvikov na posilňovanie pre ľudí s bolesťami chrbta a prešla som na tento systém. Fungoval, ale mal jednu nevýhodu. Potrebovala som denne 45 - 50 minút v kuse, aby som odcvičila všetky cviky. A to bolo pri malom dieťatku a celej domácnosti dosť problematické. Po čase som začala opäť hľadať. Niečo, čo by mi pomohlo a nezabralo veľa času.

Keď som na nete narazila na cvičenie, ktoré vyvinul takisto lekár, ktorý však ponúkal aj školenia, neváhala som a prihlásila sa. Po absolvovaní prvého kurzu som zistila, že toto je konečne presne to, čo potrebujem. Zistila som, prečo mám bolesti, ako sa ich zbaviť a čo robiť, aby sa nevracali. Stačilo mi nájsť si na cvičenie počas dňa vždy len pár minút. Na ďalších kurzoch som sa naučila veľa o chrbtici a jej fungovaní, o jej degenerácii, ale i regenerácii. A o príčinách, následkoch, ale i liečbe bolestí chrbta. Po vyskúšaní účinkov tohto jedničeného systému cvičenia som si povedala, že si to nemôžem nechať len pre seba. Veď bolesti chrbta a kĺbov trápia už pomaly každého človeka. A vtedy prišiel nápad posunúť svoje skúsenosti ďalej a pomôcť tým, ktorí o to sami stoja.


Vítam Vás na stránkach Štúdia zdravia a želám Vám, aby ste svoj život žili bez bolesti!

Pretože ... zdravý človek má tisíc prianí, chorý iba jedno!


S úctou,Ing. Terézia Vančová
konateľ Štúdia zdravia, s.r.o.